×

Kiedy skończą się rządy Putina? Były rosyjski premier nie ma wątpliwości!

Władimir Putin urodzony 7 października 1952 roku (według oficjalnych danych) pełni obowiązki prezydenta Rosji od 31 grudnia 1999 roku. Prezydentem jest więc już ponad 20 lat! Jak długo będzie jeszcze zasiadał na najwyższym stanowisku w państwie? O tym, kiedy skończą się rządy Putina, opowiedział były premier Rosji Michaił Kasjanow.

Kiedy skończą się rządy Putina?

Michaił Kasjanow pełnił funkcję ministra finansów w Rosji w latach 1999-2000, po czym został powołany na stanowisko premiera. Cztery lata później Władimir Putin odwołał go wraz z całym gabinetem. Kasajnow od tego momentu działał już w opozycji.

W 2008 roku chciał wystartować nawet w wyborach prezydenckich. Na jego drodze stanęła natomiast Centralna Komisja Wyborcza, która zablokowała jego udział. Dziś Michaił Kasajnow zabiera głos w sprawie wydarzeń na Ukrainie i przyszłości Władimira Putina.

Były minister finansów Michaił Kasjanow udzielił wywiadu dla brytyjskiego radia LBC. Polityk przyznał, że wojna w Ukrainie odsłoniła prawdziwe oblicze Putina. W jego odczuciu rosyjski przywódca jest coraz bardziej poirytowany porażkami swoich wojsk w Ukrainie. Przekonywał także, że pracownicy tajnych służb nie powinny zostawać najważniejszymi osobami w państwie.

Kiedy natomiast został zapytany, czy Putin spotka się z gniewem Rosjan za atak na Ukrainę, Kasjanow uznał, że jest to prawdopodobne.

Nie w krótkim czasie, ale na dłuższą metę tak. Zobaczą rzeczywiste przyczyny i rzeczywiste źródła problemów, które mają. To będą dziesięciolecia płacenia za to, co Putin zrobił dla kraju.

Coraz więcej osób sprzeciwia się szaleńczym decyzjom i postawie Władimira Putina. Do tego dochodzi twardy opór Ukraińców i porażki na polu bitwy rosyjskiego przywódcy. Były minister finansów Rosji uważa, że wszystkie te czynniki przekładają się na to, że rządy Władimira Putina potrwają maksymalnie przez dwa lata.

Były premier o postawie NATO

Na koniec wywiadu były premier Rosji odniósł się do postawy NATO. W jego odczuciu wciąż brakuje stanowczych i bardziej zdecydowanych działań. Uważa, że NATO powinno wprowadzić zakaz lotów nad Ukrainą. Takich ruch miałby być dużym zaskoczeniem dla Putina, który podczas poprzednich swoich „podbojów” czuł się niemal bezkarny i zupełnie niezagrożony.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Wikipedia, Instagram

Może Cię zainteresować