×

Wymowny gest Króla Karola III. Nowy władca bardzo zawstydził swoją służbę

Od kilku dni oczy całego świata zwrócone są na Wielką Brytanię. Cały świat patrzy również na pierwsze dni urzędowania nowego władcy stojącego przed ogromnym wyzwaniem. Internauci zwrócili uwagę na pewien gest króla Karola III, który dziś szeroko komentują w sieci.

Karol III nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Po śmierci Elżbiety II królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został jej najstarszy syn. 73-letni książę Karol stał się tym samym najstarszym i najdłużej czekającym następcą tronu w historii królestwa. Jako król będzie dumnie nosił imię Karol III.

Pogrążony w żałobie syn wydał oświadczenie, w którym pożegnał matkę i królową poruszającymi słowami.

Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment największego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście umiłowanej władczyni i bardzo kochanej matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie Narodów oraz przez niezliczone rzesze ludzi na całym świecie (…).

Gest króla Karola III

Do sieci trafiło zaledwie 7-sekundowe nagranie z Karolem III w roli głównej. Widzimy na nim, jak nowy król przymierza się do tego, by zasiąść przy biurku. W tym celu odsunął krzesło, po czym spojrzał na blat i wymownym gestem pokazał, że przeszkadzają mu rzeczy znajdujące się na biurku. W jednoznaczny sposób dał tym samym do zrozumienia, że należy je stamtąd sprzątnąć. Wśród przyborów był prawdopodobnie pojemnik na atrament. Na „prośbę” niemal natychmiast reaguje osoba znajdująca się najbliżej króla i porządkuje biurko. Dopiero wtedy Karol III zajmuje swoje miejsce.

Nagranie z udziałem króla Karola III opublikowała dziennikarka BBC.

Służący musi posprzątać dla mnie moje biurko. Nie można ode mnie oczekiwać, że sam będę przenosić rzeczy

– czytamy w opisie do materiału.

Reakcje internautów

Post momentalnie zalała fala komentarzy internautów z całego świata. Wśród nich w tłumaczeniu na język polski czytamy:

Oglądałam to na żywo, a on miał problemy z przeniesieniem dokumentów z powodu całkowicie niepotrzebnych rzeczy na biurku i cierpko polecił, by przenieść jeden przedmiot. Nie chciał rozlać atramentu

Rzeczywiście! Osobą odpowiedzialną za logistykę był najprawdopodobniej typowy millenials, który nie myślał o atramencie

Podpisywał dokumenty historyczne, które czynią go królem. Daj mu spokój. Biurko jest zdecydowanie za małe na stos dokumentów i akcesoria

– odpowiada na wcześniejszy wpis internauta.

Znana jest już oficjalna data pogrzebu Elżbiety II.

Źródła: wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować