×

Piękny gest TikTokera na widok starszej pani pracującej w markecie. Co zrobił?

Piękny gest Tiktokera. Mężczyzna postanowił odmienić życie kobiety, która mimo podeszłego wieku wciąż przychodzi do pracy w markecie. Przychodzi, bo musi. Wszystko przez zabrany w przeszłości potężny kredyt na hipotekę. „Życie nie powinno być takie trudne” – czytamy w opisie do nagrania. Wideo zostało wyświetlone łącznie ponad 26 milionów razy! Co dokładnie zrobił TikToker?

Piękny gest TikTokera

Osoby będące już w wieku emerytalnym najczęściej rezygnują z pracy i przechodzą na zasłużoną emeryturę. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić. Wie coś o tym starsza pani o imieniu Nola. Mimo podeszłego wieku, wciąż pracuje w amerykańskiej sieci hipermarketów Walmart. Wszystko przez potężną hipotekę, którą nadal musi spłacać.

Los starszej pani do tego stopnia poruszył TikTokera Devana Bonagura, który znał Nolę z widzenia, że postanowił jej pomóc. W tym celu zamieścił na swoim profilu 15-sekundowy filmik z wymownym opisem „Życie nie powinno być takie trudne”.

@dbon973_ :/ I feel bad. #fyp #blowthisup #sad #walmart ♬ Jocelyn Flores – XXXTENTACION

W krótkim nagraniu opowiedział o życiu kobiety i pokazał, jak siedzi samotnie zmęczona i zrezygnowana w pokoju socjalnym na zapleczu sieciówki. Dzięki zasięgom w niesprzyjających okolicznościach zobaczyły ją miliony. Nie to było jednak w tym wszystkim najbardziej istotne a cel. Otóż Bonagura założył na portalu GoFund Me internetową zbiórkę na rzecz pracownicy Walmarta. Początkowy cel wynosił 10 tys. dolarów.

piękny gest TikTokera
GoFundMe

Zebrana kwota szybko przekroczyła… 100 tys. i przerosła tym samym najśmielsze oczekiwania TikTokera.

Udało się zebrać gigantyczna sumę

Wkrótce Bonagura zamieścił kolejne nagranie, na którym pokazał spotkanie z Nola. Mężczyzna poinformował, że ma dla niej 110 tys. dolarów. Kobieta nie kryła wzruszenia. Zapowiedziała wówczas, że sumę przeznaczy na spłatę hipoteki, ale wciąż nie wyjdzie na prostą – do spłacenia zostanie jej jeszcze 60 tys. dolarów. Wzruszeni internauci postanowili „popchać ten wózek dalej”, w związku z czym udało się zebrać ponad 170 tys. dolarów!

piękny gest TikTokera
TikTok

Oburzająca reakcja sklepu

Kiedy wydawać by się mogło, że los wyraźnie uśmiechnął się do starszej pracownicy sklepu, na drodze stanął jej pracodawca. Firma zażądała usunięcia wideo, na którym widać Nolę, usunięcie zbiórki i zwrócenia wszystkich pieniędzy wpłacającym. W przeciwnym razie właściciel potężnej sieci sklepów zagroził zgłoszeniem sprawy na policję. W konsekwencji zbiórka została zawieszona. Mimo przeciwności losu TikToker nie zamierza tak tego zostawić i zapowiedział już, że przekaże pieniądze starszej pani.

Źródła: www.fakt.pl, www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x