×

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutów molestowania. Zmarł oskarżyciel

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutów molestowania seksualnego. Sprawa ciągnie się od 2017 roku, kiedy jeden z aktorów oskarżył go o próbę gwałtu.

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutów

Prokuratorzy porzucili ostatnie pozostałe zarzuty o napaść seksualną dokonaną przez Kevina Spacey’a po tym, jak podobno zmarł jego oskarżyciel. Ofiara, która nigdy nie została publicznie zidentyfikowana, oskarżyła aktora o napaść seksualną w 2016 roku.

Stało się to pośród wielu zarzutów ze strony innych osób, w tym Anthony’ego Rappa, który twierdził, że Spacey próbował go molestować na imprezie, gdy Rapp miał zaledwie 14 lat. Obaj działali wówczas na Broadwayu. Występowali – Spacey w Long Day’s Journey Into Night i Rapp w Precious Sons.

Oskarżenia wysunął także Harry Dreyfuss, syn aktora Richarda Dreyfussa. Młodszy Dreyfuss napisał, że Spacey nie przestawał go obmacywać, pomimo jego wyraźnego dyskomfortu i próśb o przestanie.

Jak tłumaczył Harry:

Nie mogłem go powstrzymać. Musiałbym chyba urządzić awanturę. A wtedy mój tata straciłby rolę w sztuce, którą Spacey reżyserował

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutów

Photo by Jordan Strauss/Invision/AP

Ponad 20 dodatkowych zarzutów było również związanych ze sprawą Spacey’a, gdy ten był dyrektorem artystycznego teatru The Old Vic w Londynie

Podczas, gdy większość roszczeń nie doprowadziła do wniesienia oskarżenia, anonimowy masażysta wytoczył oskarżenie aktorowi, twierdząc, że Spacey zamknął drzwi podczas masażu w październiku 2016 r. I wielokrotnie próbował zmusić go do dotykania okolic pachwiny.

Ofiara nazwana w tej sprawie „John Doe”, oskarżył go między innymi o molestowanie seksualne, celowe uwięzienie i zadawanie stresu emocjonalnego. Sprawa ta opierała się jednak tylko na zeznaniach ofiary. A po tym, jak na początku tego roku oskarżyciel zmarł (z nieznanych przyczyn), prokuratorzy uznali, że nie mogą kontynuować dochodzenia.

Christina Buckley, naczelna w jednostce ds. przestępstw seksualnych w DA, w raporcie cytowanym przez magazyn rozrywkowy Variety napisała:

Zarzutów o napaści seksualnej nie można udowodnić bez udziału ofiary. Dlatego też sprawę tę umorzono

W ubiegłym roku prokuratorzy porzucili śledztwo w osobnej sprawie, wynikającej z domniemanego incydentu w 1992 r.

Według prokuratora okręgowego w Los Angeles zdarzenie to nie było objęte przedawnieniem. Tymczasem prokuratorzy w Massachusetts wycofali zarzuty w innej sprawie „z powodu niedostępności skarżących świadków”.

Aktor będzie mógł jednak być pociągnięty do odpowiedzialności za szkody w toczącej się sprawie cywilnej

Załamanie kariery

Od czasu pojawienia się zarzutów, Spacey utracił swoje angaże w wielu serialach. Zrobił tzw. coming out jako homoseksualista w odpowiedzi na zarzuty Anthony’ego Rappa, którym zaprzeczył.

Ta historia dodała mi odwagi, aby opublikować inną informację na temat mojego życia. Wiem, że jest mnóstwo plotek na temat tego, jak bardzo chronię swoją prywatność. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że byłem w wielu związkach – zarówno z kobietami jak i mężczyznami. Teraz wybrałem życie jako osoba homoseksualna. Szczerze i otwarcie chcę o tym mówić, i zacząć radzić sobie z moim zachowaniem

Następnie zniknął z show biznesu w ciągu następnych dwóch lat. W tym czasie Netflix zerwał z nim współpracę, zabijając jego postać w House of Cards, a jego rola w All the Money in the World została przekształcona i zastąpiona przez innego aktora.

Jednak w dziwnym, tajemniczym wideo na YouTube, opublikowanym w grudniu zeszłego roku, Spacey wciela się we Franka Underwooda. Zwraca się on bezpośrednio do publiczności z obietnicą, że wróci i że wkrótce wszyscy „poznają pełną prawdę”.

Czyżby cała sprawa miała drugie dno?

Źródła: www.out.com
Fotografie: Instagram.com (miniatura wpisu), YouTube.com, Flickr.com

Polecane

Może Cię zainteresować