×

Skarżyła się strażnikom, że źle się czuje. Kiedy 6 godzin później weszli do celi, nie żyła

Do tych smutnych wydarzeń doszło dokładnie 13 miesięcy temu na komisariacie w Mineral County w stanie Nevada. Jednak dopiero teraz światło dzienne ujrzał 300-stronicowy raport, który dokładnie je opisuje. Dzięki niemu na jaw wyszły naprawdę makabryczne kulisy śmierci 27-letniej Kelly Coltrain.

Wszystko przez niezapłacone opłaty parkingowe

Kelly Coltrain trafiła do aresztu, ponieważ miała zaległości w opłatach parkingowych. Gdy została zamknięta w celi, po kilku dniach z jej zdrowiem zaczęło dziać się coś niepokojącego. 27-latka źle się czuła i wymiotowała. Bała się i prosiła funkcjonariuszy, żeby zabrali ją do lekarza. Policjanci nic sobie nie robili z jej próśb.

Lekceważące podejście

Zamiast pomóc kobiecie, przynieśli jej mopa i rozkazali, aby posprzątała po sobie. To była jedyna „interwencja”. Później funkcjonariusze już nawet nie reagowali na jej wołania… Młoda kobieta zmarła godzinę po tym, jak otrzymała mopa.

Szczegóły śmierci

Dopiero 13 miesięcy po śmierci Kelly światło dzienne ujrzał 300-stronnicowy raport, z którego dowiadujemy się, że mimo tego, iż funkcjonariusze, dzięki kamerom doskonale widzieli, co dzieje się z 27-latką, nie kiwnęli nawet palcem, aby jej pomoc. Mogli uratować życie młodej dziewczyny, ale tego nie zrobili.

Zaniedbania w pełnieniu obowiązków

Okazuje się, że zastępcy Szeryfa Mineral County nie zauważyli nawet tego, że 27-latka przez ponad 6 godzin nawet się nie poruszyła. Co bardziej szokujące, po tym czasie jeden z funkcjonariuszy wszedł do środka, ale nawet kiedy nie mógł dobudzić Kelly, nic sobie z tego nie zrobił. Nie reanimował jej, ani nie wezwał pomocy medycznej.

Nie żyła już od wielu godzin

27-letnią kobietą zajęto się dopiero kolejnego ranka, kiedy państwowi urzędnicy przybyli na miejsce, aby zbadać tę sprawę. Niestety, Kelly nie żyła już wtedy od wielu godzin.

Zarzuty

Kiedy ruszyło śledztwo, okazało się, że funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w czasie tych wydarzeń, złamali cały szereg przepisów. Najpoważniejszym zarzutem wobec nich było odmówienie pomocy medycznej, mimo że 27-latka poinformowała, że jest uzależniona od narkotyków i zdarzało się już wcześniej dostawać napady, po tym, jak odstawiała środki odurzające.

Nikt za to nie odpowie?

W celu uniknięcia konfliktu interesów dochodzenie w całej tej sprawie zostało przekazane prokuratorowi okręgowemu, Stephenowi Rye. On po zapoznaniu się ze szczegółami postanowił jednak, że nie wniesie oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom. Oto jak uzasadnił swoją decyzję:

W naszej opinii śledztwo nie wykazało żadnych umyślnych czy złośliwych działań ze strony personelu, które uprawniałyby nas do złożenia takich zarzutów

Rodzina się nie poddaje

Rodzice oraz babcia dziewczyny są wstrząśnięci śmiercią Kelly oraz tym, jak została ta sprawa potraktowana przez wymiar sprawiedliwości. Nie zamierzają się poddać i chcą zrobić wszystko, aby ktoś za ich stratę odpowiedział. Prawnicy bliskich 27-latki w pozwie napisali:

Funkcjonariusze wiedzieli, że Kelly Coltrain przebywała w areszcie od kilku dni, leżąc na pryczy, wielokrotnie wymiotując, odmawiając posiłków, drżąc i rzadko się poruszając. Oskarżeni doskonale wiedzieli, że z jej zdrowiem dzieje się coś bardzo poważnego. Stan zdrowia Kelly Coltrain był ciężki, ale uleczalny. Śmierci tej młodej kobiety można było zapobiec. Gdyby pani Coltrain otrzymała pomoc i odpowiednią opiekę medyczną na czas, nie umarłaby. Tak się jednak stało. Kelly Coltrain doznała długiej, bolesnej i przede wszystkim niepotrzebnej śmierci. Wszystko w wyniku zaniedbań oskarżonych

Najgorsza ze wszystkich sprawa

Keyser-Cooper, jeden z adwokatów rodziny 27-latki, z powodzeniem prowadzi procesy sądowe przeciwko organom policji Północnej Nevady. Mecenas wyznał, że ta sprawa jest najgorszą, jaką widział od początku swojej kariery zawodowej, czyli od 33 lat.

Szeryf z tego okręgu, Randy Adams, w odpowiedzi na zarzuty prawników powiedział:

To oczywiste, że doszło do prawdziwej tragedii i niefortunnego zdarzenia. Jednak jest to tyle, co mogę powiedzieć w związku z tą sprawą

Dodał także, że będzie robił wszystko, aby więcej do takiej sytuacji nie doszło. Podkreślił, że zostanie zaktualizowana polityka w tym areszcie oraz zostaną przeprowadzone dodatkowe szkolenia dla funkcjonariuszy. Odmówił jednak komentarza na temat pozwu rodziny Kelly Coltrain.

Może Cię zainteresować

zamknij