×

Sięgała po drobne, aby dać je żebrakowi. Mężczyzna niespodziewanie wstał i oblał jej twarz kwasem

Katie Piper jest młodą kobietą z Anglii, która miała wszystko, czego można sobie życzyć: szczęście, udane dzieciństwo, realizowała swoje marzenia, aby zostać modelką. Była piękna i chciała to wykorzystać. Niestety jednego dnia jej życie legło w gruzach i musiało zacząć walczyć o każdy dzień.

W 2008 roku na Facebooku napisał do niej 28-letni Daniel Lynch. I choć nie znali się osobiście, mieli wielu wspólnych znajomych, dlatego Katie nie obawiała się z nim spotkać.

Daniel nie tylko dobrze wyglądał, ale był także inteligentny i potrafił pokazać zainteresowanie drugą osobą.

Po raz pierwszy spotkali się w jednym z klubów w Londynie i od razu przypadli sobie do gustu. Było przyjemnie i bardzo spokojnie. Zaledwie po kilku dniach Daniel wyznał, że się zakochał. Katie zaczęła się zastanawiać, czy to w ogóle możliwe i dlaczego tak szybko to się potoczyło. Nie była pewna, czy takie zachowanie jest normalne. Z biegiem czasu niepokoiło ją także jego zachowanie. Przyłapywała go na kłamstwach i wiele rzeczy, które mówił, nie miało pokrycia w rzeczywistości.

Katie zaczęła stopniowo zauważać, ze Daniel coraz bardziej gwałtownie reagował. Przyjaciele zaczęli jej odradzać spotykanie się z nim.

Faktycznie już po 2 tygodniach regularnych randek, Katie się z nim rozstała, ale niestety dała się namówić na ostatni weekend razem. Przyjechała do hotelu, w którym mieli miło spędzić czas. Tam została zaatakowana, brutalnie zgwałcona i pobita.

Poczułam uderzenie w głowę i krew kapiącą mi na twarz. Błagałam, aby zabrał mnie do szpitala, ale on rzucił mnie na łóżko i zgwłacił. Po chwili chwycił żyletkę i zaczął grozić, że mnie zabije.

Po wszystkim zawiózł ją do domu i zagroził, żeby nikomu o tym nie mówiła.

Zastrzegł sobie, że ma się jego słuchać i wykonywać jego polecenia. Kazał jej odczytać maila, ale Katie nie miała Internetu. Zestresowana kobieta szybko ubrała się i wyszło do pobliskiej knajpy, aby to sprawdzić.

Na ulicy zobaczyła żebraka z kubkiem w dłoni. Podeszła do niego, ponieważ chciała mu wrzucić drobne. Ale zanim zdążyła cokolwiek zrobić, mężczyzna wylał zawartość kubka na jej twarz.

W pierwszej chwili nie zrozumiałam, co się stało. Ale później… Poczułam ogromny ból – to była męka, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Ból przeszył całe moje ciało. Moja twarz po prostu płonęła. Myślałam, że stoję w ogniu… Daniel wynajął kogoś, żeby oblał mnie kwasem siarkowym…

Kiedy poczuła, że musi szybko zacząć reagować, pobiegła do kafejki. Później pamięta wszystko jak przez mgłę. Karetka. Szpital.

Oparzenia trzeciego stopnia, które całkowicie zniekształciły jej twarz i oślepiły na jedno oko. Zniszczyły przełyk i usta. Lekarze zdecydowali, że będzie 12 dni w śpiączce. Rozpoczęli pierwsze operacje…

Katie straciła nie tylko pracę, ale i poczucie własnej wartości i zdrowie. Została brutalnie zgwałcona i nie mogła na siebie patrzeć. Jednak miała w sobie taką siłę, która popychała ją do przodu.

Przeszłam piekło, ale przeżyłam. Zdecydowała, że będę walczyć i żyć. Nie tylko zaakceptowałam, ale i polubiłam swoje blizny, ponieważ dzięki nim zaczęłam nowe życie.

Katie zaczęła być inspiracją dla ludzi na całym świecie. Walczyła o swoje życie, które odzyskała. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą. Jej misją jest wspieranie ludzi, którzy przeszli podobne piekło. Napisała książkę i wystąpiła w wielu programach, w których opowiada o swojej traumie.

Daniel został skazany na dożywocie, a człowiek, który oblał ją kwasem także trafił do więzienia.

Dopiero w trakcie sprawy sądowej wyszło na jaw, że Daniel został wcześniej aresztowany za oblanie kogoś wrzątkiem…

Katie do dnia dzisiejszego przeszła kilkadziesiąt operacji. Przeżyła istny horror, ale wie, że musi pomagać innym. W Wielkiej Brytanii, stała się prawdziwą gwiazdą, którą ludzie podziwiają.

Polecane

Może Cię zainteresować