×

19-latka z zespołem Downa od lat chciała być modelką. Teraz wygrała wybory miss świata

19-letnia Kate Grant pochodzi z Irlandii. Odkąd skończyła 13 lat w głowie ma tylko jedno marzenie – chce zostać modelką. Na drodze do realizacji planów młodej dziewczynki stał jednak jeden, dość poważny problem. Kate cierpi na zespół Downa, a co za tym idzie, schorzenie przejawiało się również w jej wyglądzie zewnętrznym. I choć coraz więcej mówi się o różnorodności osób pojawiających się w tej branży, zaburzenie, na które cierpiała Kate, niemal całkowicie ją dyskwalifikowało. Dziewczyna postanowiła jednak nie dać za wygraną i walczyć o swoje marzenia.

Razem z matką próbowały wszystkiego

Kate wiedziała, że pewnego dnia dopnie swego i zostanie modelką. Nikt ani nic nie był w stanie odwieźć jej swoich planów. Razem z mamą, Deirdre, robiły wszystko, aby nastoletnia dziewczynka mogła zaistnieć w branży, która znaczyła dla niej wszystko. W tym celu wysyłały zdjęcia do różnego rodzaju agencji reklamowych. Niestety, nikt nie był zainteresowany współpracą.

Nie drzwiami, to oknami

Pewnego dnia Deirdre wpadła na genialny pomysł. Kobieta postanowiła wykorzystać popularność mediów społecznościowych, gdzie zamieściła zdjęcie córki, pytając, „czy jej marzenie jest nierealne?”.

Niesamowita odpowiedź ze strony internautów

Na chwytającą za serce reakcję ze strony internautów nie trzeba było długo czekać. Post bardzo szybko udostępniono 25 tysięcy razy. Tak ogromne zainteresowanie i chęć wsparcia ze strony obserwatorów doprowadziła do tego, że post Deirdre dotarł do organizatora konkursu o nazwie Ultimate Beauty of the World. To był przełomowy moment w życiu nastoletniej dziewczynki

Kate Grant została miss świata

Mężczyzna odezwał się do matki Kate i zapytał, czy jej córka nie chciałaby wziąć udziału w wyborach miss. Nastolatka natychmiast się zgodziła i jak się okazało, wygrała! Kate Grant wywalczyła koronę miss świata pokonując kandydatki z 40 różnych krajów świata. Marzenie nastolatki właśnie się spełniło.

The Ultimate Beauty of the world Miss Kate Grant in the Life to win with crown ?

A post shared by Kate Grant (@xkategrantx) on

Ograniczenia dla niej nie istniały

Podczas gdy wiele osób w takim przypadku dałoby sobie spokój, Kate udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a chcieć to móc. Osobowość i piękno nastolatki zachwyciły dosłownie wszystkich. Zwyciężczyni konkursu pokazała, że mimo przeciwności losu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej odległe marzenia. Wystarczy po prostu w siebie uwierzyć. Teraz, dzięki swoim własnym doświadczeniom, chce pomagać innym chorym dzieciom ze szpitala Royal Victoria. Trzymamy kciuki!

Może Cię zainteresować

zamknij