×

Katastrofa samolotu w Iranie. Na pokładzie było niemal 180 osób!

Boeing 737  startował z lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie. Maszyna niedługo po starcie przemieniła się w kulę ognia. Z Iranu napłynęły informacje, że samolot miał problemy techniczne. Okazało się to nie prawdą. Co się stało z Boeingiem 737?

Wszyscy zginęli

Na pokładzie boeing 737 znajdowało się 176 osób jak podają media, nie ma szans żeby ktokolwiek przeżył. Maszyna zamieniła się w pył niedługo po starcie. Rzecznik agencji lotnictwa poinformował:

Do katastrofy doszło zaraz po starcie z lotniska Imama Chomeiniego.Samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar

Ukraiński samolot

Samolot należał do Ukraińskich linii lotniczych. Miał wystartować o godzinie 5:15 czasu miejscowego ale jego wylot opóźnił się o godzinę. Właśnie ta zmiana mogła być przyczyną zestrzelenia samolotu. Pirhossein Koulivand, szef irańskiej agencji ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych powiedział:

Maszyna stoi w ogniu, ale wysłaliśmy już kilka ekip. Być może będziemy w stanie ocalić jakichś pasażerów


Ukraina odniosła się do wydarzeń

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się po wydarzeń z Iranu:

Straszne wiadomości z Bliskiego Wschodu. Dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot Międzynarodowych Linii Lotniczych (UIA) Ukrainy, który spadł na ziemię niedaleko od lotniska. Według wstępnych informacji wszyscy pasażerowie oraz członkowie załogi zginęli.

Dodał:

Nasza ambasada sprawdza informacje o okolicznościach tragedii i uściśla listy ofiar. Moje szczere kondolencje rodzinom i bliskim wszystkich pasażerów i członków załogi.

Źródła: www.rp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij