×

Znalazła na ulicy kartę pamięci. Zapisano na niej potworne morderstwo

Ta przerażająca historia przypomina fabułę horroru. Jednak wydarzyła się w rzeczywistości. Opisywane zdarzenia miały miejsce na Alasce pod koniec września 2019 roku.

Tajemnicza karta pamięci

W ostatnich dniach września pewna kobieta znalazła porzuconą lub zagubioną na autostradzie na Alasce kartę pamięci. Stwierdziła, że być może zawartość pomoże jej w odnalezieniu właściciela. Kiedy zobaczyła, co się na niej znajduje, była pewna, że to kiepski żart. Niestety, już po chwili zrozumiała, że tak nie jest…

39 zdjęć i 12 filmów, na których uwieczniono brutalne morderstwo

Na nośniku pamięci znajdował się zapis przerażającej zbrodni. Było tam dokładnie 39 zdjęć i 12 filmów rejestrujących morderstwo jakiejś kobiety. Associated Press twierdzi, że widać na nich, jak ofiara jest duszona. Słychać też męski głos, który mówi: „po prostu… umrzyj”.

Kobieta pojechała na najbliższy komisariat

Przerażona kobieta natychmiast pojechała na najbliższy komisariat policji. Funkcjonariusze dwa dni po tym wstrząsającym odkryciu odnaleźli ciałko kobiety przy autostradzie na przedmieściach Anchorage. Śledczy byli niemal pewni, że należy ono do kobiety, której morderstwo zostało zapisane na karcie pamięci.

Wiadomo, kto jest mordercą

Już kilka dni później funkcjonariusze wytypowali prawdopodobnego mordercę. Jak się okazało, był nim 48-letni Brian Smith pochodzący z RPA. Jak do tego doszli? Otóż powiązali głos słyszany na filmach z jego innym przestępstwem. Zdradził go przede wszystkim akcent. Jednak to nie wszystko. Za udziałem Smitha w tej zbrodni przemawia też fakt, że jego telefon logował się w miejscu, w którym odkryto zwłoki i to praktycznie w tym samym czasie, w którym zrobiono zdjęcia i filmy znajdujące się na karcie pamięci.

Kiedy będzie znana tożsamość ofiary?

48-letniego Briana Smitha zatrzymano na początku października. Według funkcjonariuszy to właśnie on robił zdjęcia i nagrywał wszystko. Nie podejrzewali więc udziału w tym brutalnym morderstwie nikogo więcej.

________________________________________
*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij