×

Na zdjęciu z 1890 roku kobieta trzyma coś, czego nie było w ta,tych czasach. Jak to możliwe?

Co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że na średniowiecznych obrazach lub zdjęciach sprzed kilkudziesięciu lat widnieją telefony komórkowe. Niektóre przypadki da się wyjaśnić tak jak w przypadku obrazu „The Expected One”, gdzie dziewczyna trzyma w rękach nie smartphone’a, lecz modlitewnik. Ale jak wytłumaczyć to co znajduje się np. na obrazie Umberto Romano, gdzie możemy dostrzec Indianina z iPhone’m (dzieło z 1937 roku!) lub poniższym zdjęciu?

Fotografia wykonana przez Karla Störmera pochodzi z 1890 roku, lecz pewna postać może zwrócić naszą uwagę, ze względu na trzymany w rękach przedmiot

Kobieta, widniejąca po prawej stronie, rozmawia przez telefon komórkowy! Zdjęcie zostało zrobione, gdy Karl Störmer miał zaledwie 19 lat. Dodatkowo autor był fotoreportażystą i na swoich obrazach utrwalał rzeczywistość, bez zmuszania kogoś do pozowania. Autentyczność tego zdjęcia została uznana nawet przez ekspertów!

Trudno wyjaśnić skąd na zdjęciu postać z trzymającym przy uchu telefonem komórkowym. Czyżby kobieta pochodziła z przyszłości? A może istnieje inne wyjaśnienie tej sytuacji?

Może Cię zainteresować

zamknij