×

Kobieta straciła wzrok w jednym oku. Wszystko przez urządzenie, z którego na co dzień korzysta każdy

Technologia w ciągu kilku ostatnich lat niesamowicie szybko ruszyła do przodu. Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez nowinek technologicznych, a w szczególności telefonu komórkowego. Kobieta, o której będzie mowa, również była tego zdania. Do czasu…

Pewnego dnia udała się do swojego lekarza, ponieważ znacznie pogorszył się jej wzrok. Doszło nawet do tego, że przez chwilę nic nie widziała na jedno oko, co utrzymywało się przez jakiś czas. Po wykonaniu różnego rodzaju badań oraz testów, stwierdzono, że nie ma żadnych niepokojących zmian.

Lekarze nie mieli zatem pojęcia, co mogło być przyczyną jej stanu

Poradzono jej, aby zgłosiła się do dr Gordon’a Plant’a z Moorfield’s Eye Hospital w Londynie. Okazało się, że było to idealne posunięcie ponieważ on niemal natychmiast, po przeprowadzaniu krótkiego wywiadu lekarskiego, znalazł przyczynę czasowej utraty wzroku na jedno oko.

Wydało się, że kobieta odczytywała w nocy wiadomość na swoim telefonie komórkowym, leżąc na boku i zamykając jedno oko.

Niebieskie światło o bardzo dużej jasności, które działało tylko na jedno oko, spowodowało, że wystąpiła duża rozbieżność czułości na światło w obu oczach, a w konsekwencji czasowa utrata zdolności widzenia.

Z reguły takie rzeczy trwają jedynie kilka minut, ale w przypadku tej kobiety zmiany utrzymywały się dłużej

Pamiętajmy o tym, aby dbać o swoje oczy zawsze, a w szczególności, gdy dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera.

A jeżeli już musimy korzystać z telefonu w nocy, to warto dostosować do tego jego oświetlenie, poprzez zmniejszenie jasności ekranu. Dodatkowo, jak możemy wywnioskować z całej historii, należy to robić przy otwartych obu oczach.

Może Cię zainteresować