×

15-latka zginęła podczas korzystania z telefonu. Rodzina dziewczyny wini producenta

15-letnia Francuzka zmarła w wyniku porażenia prądem. Podczas kąpieli w wannie korzystała z telefonu komórkowego, który się ładował. Jej rodzina obwinia producenta smartfonów o śmierć córki.

Kąpiel z telefonem

Pochodząca z Marsylii 15-letnia Tiffen poniosła śmierć w rezultacie porażenia prądem, do którego doszło w łazience w jej domu. Przyczyną śmierci dziecka był podłączony do gniazdka telefon komórkowy.

Nastolatka przebywając w wannie, korzystała ze smartfona, który był w trybie ładowania. Niespodziewanie aparat wyślizgnął się jej z ręki i wpadł do wody. Tiffen została porażona prądem.

Pomimo interwencji pogotowia, nie udało się jej uratować. Dziewczyna została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Z ustaleń policji z Marsylii wynika, że telefon spadł na klatkę piersiową dziewczyny, co doprowadziło do porażenia prądem i śmierci.

Rodzina obwinia producenta telefonów

Rodzina 15-latki jest zrozpaczona jej nagłym odejściem. Serge, ojciec dziewczyny opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym zarzucił producentom i sprzedawcom komórek niedbalstwo.

Kiedy dotknąłem ładowarki, poczułem prąd. Poczuła go również moja żona, która próbowała wydobyć z wanny nasze maleństwo. Wyobraźcie sobie, jak ta tragedia mogła się rozwinąć. Byliśmy w szoku, wpadliśmy do łazienki na boso. W ciągu 2 sekund mogło dojść do trzech zgonów, a nie jednego. Dlaczego ładowarka ładuje telefon, który pływa w wodzie?

Absurdalną wypowiedź mężczyzny można uzasadnić wyłącznie szokiem spowodowanym śmiercią dziecka. Od lat wiadomo, że używanie urządzeń elektrycznych w wannie może być niebezpieczne. Ojciec niesłusznie stara się zrzucić winę na producenta podczas, gdy przyczyną śmierci jego córki była jej własna głupota i brak odpowiedzialności.

Na razie nie wiadomo jakiego modelu telefonu i ładowarki używała ofiara. Według danych statystycznych rocznie we Francji z powodu porażenia prądem umiera 40 osób.

Takich przypadków jest wiele

Podobnych sytuacji było już wiele. W grudniu 2018 roku w wyniku porażenia prądem zmarła rosyjska mistrzyni sztuk walki, 15-letnia Irina Rybnikova. Gwiazda sportu poniosła śmierć na miejscu, gdy jej telefon wpadł do wanny. Do zdarzenia doszło w Bratsku na Syberii.

Również w Rosji miał miejsce inny wypadek z udziałem nastolatki i telefonu. Mieszkająca pod Moskwą, 12-letnia Ksenyia P. słuchała muzyki w czasie kąpieli w wannie. Nagle, jej podłączony do ładowarki telefon wpadł do wody. W chwili śmierci dziewczyny, urządzenie było w trakcie ładowania. Gdy 12-latka się kąpała, jej mama przygotowywała kolację. Weszła do łazienki, ponieważ zaniepokoiła ją cisza panująca w domu. Jej oczom ukazał się przerażający widok. Dziecko leżało nieżywe w wannie razem ze swoim telefonem.

kąpiel z telefonem 2
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: DailyStar (miniatura wpisu), Pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij