×

Na obrazie sprzed 150 lat znaleziono szokujący przedmiot. Czy to dowód na podróże w czasie?

Średniowieczne czy współczesne malarstwo to prawdziwa sztuka, którą można podziwiać godzinami. Odpowiedni dobór barw, dokładne pociągnięcia pędzla i dbałość o każdy szczegół. A propos tych szczegółów… Niedawno okazało się, że wielu internautów jest zaskoczonych przedmiotem, który znajduje się na jednym z obrazów Ferdinanda Georga Waldmüllera.

„Die Erwrtele” lub inaczej nazwany „The Expected One” to obraz nadzwyczaj piękny, lecz dość niepokojący. Pochodzi z 1860 roku, ale widnieje na nim coś z czasów współczesnych. Czy widzisz co to za przedmiot?

wikimedia.com

Czujne oko miłośników malarstwa oraz bacznych użytkowników, zauważyło, że postać znajdująca się w centralnym punkcie obrazu, trzyma w rękach dziwną rzecz. Dziewczyna spokojnie spaceruje piękną alejką, jednak w swoich dłoniach ma coś, co wygląda jak smartphone’a. W dzisiejszych czasach to widok dość normalny, lecz zadziwiające jest to, że obraz pochodzi sprzed ponad 150 lat! Przez widniejącą na środku kobietę, wiele osób nie zauważa jej kochanka, który czeka na końcu drogi z kwiatkiem dla swej ukochanej. Czy to nie przypomina Wam trochę sceny z XXI wieku?

Zagadka rozwiązana

wikimedia.com/ ancient-code.com

Ze względu na wiele pogłosek na temat trzymanego przez dziewczynę telefonu, Peter Russel, emerytowany urzędnik samorządu lokalnego Glasgow, rozwiał wątpliwości wszystkich. Choć może wydawać się, że postać trzyma w dłoniach smartphone’a, tak naprawdę czyta księgę hymnów, którą wiele osób w tym czasie nosiło ze sobą.

Podobna historia z widniejącym na obrazie telefonem pojawiła się blisko miesiąc temu, gdy internauci dostrzegli go na obrazie sprzed 80 lat. Czy te obrazy są dowodem na podróże w czasie?

Może Cię zainteresować

zamknij