×

Karetka na sygnale pędzi A4, wioząc serce dla dziecka. Ale kierowca dostawczaka nie ustępuje

Mimo że długość polskich autostrad w ostatnich latach bardzo wzrosła, wielu kierowców wciąż nie wie, jak należy się po nich poruszać. Nie wie także, jak zachować się na widok nadjeżdżającej na sygnale karetki. Najlepszym tego przykładem jest nagranie, które zostało zarejestrowane na A4 przez kamerkę znajdującą się w pędzącym ambulansie.

Liczyła się każda minuta

W sobotę autostradą A4 w kierunku Krakowa pędziła karetka transplantacyjna, która transportowała serce do przeszczepu dla ciężko chorego dziecka. Na miejscu czekał już gotowy do odlotu samolot. Każda kolejna minuta, a nawet sekunda mogła zaważyć o życiu umierającego maleństwa, dlatego tak ważne było jak najszybsze dostarczenie narządu.

Nagranie, które wstrząsnęło opinią publiczną

Poruszające nagranie z przejazdu karetki opublikował na fanpage pan Bogusław. Wszystko ze względu na jadący lewym pasem autostrady pojazd, który mimo niewielkiego ruchu na trasie, nie zamierzał ustąpić miejsca pędzącemu ambulansowi. Ambulansowi, od którego zależało życie drugiej osoby.

Kierujący niebieskim dostawczakiem kompletnie nic sobie nie robił z sygnałów wysyłanych przez uprzywilejowany pojazd. Tylko spójrz…

Polecane

Może Cię zainteresować