×

W USA przywrócono federalną karę śmierci. Na stracenie czeka już pięciu więźniów

Kara śmierci w USA zostaje przywrócona na szczeblu federalnym. Amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości 25 lipca przywróciło możliwość stosowania przez federalny wymiar sprawiedliwości kary śmierci. Już zaplanowano wykonanie egzekucji pięciu więźniów.

Kara śmierci w USA zostaje przywrócona. Władze uważają, że to dobry ruch. Prokurator generalny Barr podkreśla: „Jesteśmy to winni ofiarom i ich rodzinom”

Kongres wyraźnie zezwolił na karę śmierci na mocy ustawy przyjętej przez przedstawicieli narodu w obu izbach Kongresu i podpisanej przez prezydenta

Kara śmierci w USA

Zaplanowano już egzekucję pięciu więźniów. Skazani zostali za morderstwa i zbrodnie seksualne

Skazani to Daniel Lewis Lee za zamordowanie trzyosobowej rodziny, Lezmond Mitchella za zamordowanie 63-letniej kobiety i jej dziewięcioletniej wnuczki, Wesley Ira Purkey za zgwałcenie i zamordowanie 16-latki; Alfred Bourgeois za torturowanie i zabicie dwuletniej córki oraz Dustin Lee Honkena za zabicie pięciu osób. Zostaną straceni przez wstrzyknięcie jednej substancji chemicznej – pentobarbitalu. Wcześniej w czasie egzekucjach federalnych stosowano mieszankę trzech substancji. Federalna kara śmierci znów zostaje wznowiona po blisko 20 latach od ostatniej egzekucji. Problemem był sposób podawania śmiertelnego zastrzyku, który wywoływał u skazanych ból. Teraz, jak podają władze, jednoskładnikowa substancja ma działać zupełnie inaczej.

Do informacji podano także, że na wykonanie federalnej kary śmierci czeka 62 więźniów

Co sądzicie o takiej decyzji?

Może Cię zainteresować

zamknij