×

Młodzi rodzice boją się kąpać noworodka. Ten filmik z pewnością pomoże i ułatwi to zadanie

Bycie rodzicem nie jest łatwą sprawą. Ten filmik demonstrujący jak kąpać noworodka jest zdecydowanie przydatny.

Pokaz został zorganizowany przez prywatną firmę „Epworth Healthcare” współpracującą z australijskimi szpitalami i bije rekordy popularności. Do tej pory został obejrzany ponad 11 milionów razy. Świadczy to o tym, że wiedza w tej kwestii jest poszukiwana, a pozytywne komentarze są rekomendacją samą w sobie.

Kąpiel dziecka jest konieczności, a niestety, jak wiele aspektów rodzicielstwa, dziecko nie ma instrukcji obsługi. Wszelkie rady są na wagę złota dla młodych rodziców, którzy mogą czuć się przytłoczeni odpowiedzialnością. Brak pewności może być wyczuwany przez maleństwo, a to z kolei może prowadzić do płaczu i innych zachowań, których wolelibyśmy oszczędzić dziecku.

Na nagraniu wyjaśniony jest każdy krok. Z takim przygotowaniem i wiedzą łatwiej będzie uniknąć pomyłek podczas kąpania dziecka. Wszystko przebiegnie sprawnie i bezstresowo, a dzięki poradom zaoszczędzimy sobie sytuacji, które pozornie wydają się bez wyjścia.

Przed rozpoczęciem kąpieli upewnij się, że masz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz dla maleństwa.

Mowa tutaj o ubranku, czystej pieluszce, mydle, szamponie, ręczniku, mokrych chusteczkach i talku.

Woda, w której mamy zamiar kąpać niemowlę powinna mieć około 37 stopni. Przed włożeniem dziecka do wanienki należy włożyć nadgarstek, by upewnić się, że nie jest zbyt gorąca.

Jeszcze przed przystąpieniem do kąpieli należy rozebrać malucha i owinąć go ręcznikiem. Delikatnie zwilżonym ręcznikiem obmywamy twarz dziecka. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice oczu, uszu i szyi. Podczas mycia twarzy nie używamy mydła.

Następnym krokiem jest umycie głowy. Dziecko należy umieścić na ręce, tak by jedną dłonią trzymać główkę. Cały czas przy tym zachowujemy pozycję poziomą maleństwa.

Staramy się nie pochylać do przodu. Delikatnie polewamy głowę maleństwa i mokrym ręcznikiem ją myjemy. Można użyć szamponu, jednak należy upewnić się, że piana nie dostanie się do oczu dziecka.

Teraz możemy przystąpić do kąpieli. Na nadgarstku opieramy główkę dziecka i powoli wkładamy je do wody.

Do wody można dodać odrobinę mydła. Jeśli maluch jest niespokojny w wodzie, warto delikatnie polewać go wodą, by mógł się przyzwyczaić.

Po wyciągnięciu dziecka z wanienki, natychmiast należy je owinąć ręcznikiem i dokładnie osuszyć.

Po tym można przystąpić do zakładania pieluszki, talku i ponownego ubrania.

Wszystko zostało dokładnie zaprezentowane w poniższym filmiku.

Teraz kąpiel dziecka nie wydaje się już taka straszna, prawda?

Polecane

Może Cię zainteresować