×

Chińczycy łapią bezdomne koty i robią z nich futra! Zdjęcia z ich „fabryki” łamią serce

W Chinach nie ma przepisów, które tak restrykcyjnie dbałyby o przestrzeganie praw zwierząt, jak ma to miejsce w Europie. Przez to bestialskie zachowanie wobec zwierząt jest normą. Filmiki, które możecie znaleźć w sieci mrożą krew w żyłach. Dla nas europejczyków jest nie do pojęcia, to co dzieje się w Chinach. Branża odzieżowa znalazła sposób na szybki zarobek, przerabiając bezdomne zwierzęta na puchate kamizelki.

Facebook

Zdjęcia, które zaszokowały internautów

Post opublikowany przez organizację non-profit Anti-Fur Society szokuje. 1 grudnia wstawiono relację z tego, co dzieje się w chińskim przemyśle mięsnym i futrzarskim. Zbłąkane koty i zwierzęta domowe są często uprowadzane. W Chinach są ludzie, którzy łapią wszystkie koty, jakie znajdą i sprzedają producentom futer. Ci przekazują zwierzęta rzeźnikom, którzy gotują je żywcem i obierają ze skóry, aby zamienić futro w buty, rękawiczki i torebki.

Facebook
Facebook

Anti-fur prosi o dotacje

Anti-Fur Society zwróciło się również o darowizny na wsparcie akcji sterylizacji kotów.  Organizacji zależy na zwiększeniu świadomości  na temat znaczenia sterylizacji. Wykonuje się ją w celu zmniejszenia podaży kotów bezdomnych.

Facebook

Chiny od lat łamią prawa zwierząt

Chiny znalazły się na pierwszych stronach gazet z powodu różnych naruszeń praw zwierząt. Sprzedaży żywych zwierząt, mięsa kotów jako mięsa królika i kontynuowania corocznego festiwalu mięsa psów Yulin pomimo międzynarodowego oburzenia.

Dochodzenie Pety w sprawie chińskiego rynku futer z 2005 r. ujawniło, że psy i koty były pakowane do klatek, którymi potem rzucano. Przed skórowaniem zwierzęta były wyciągane z klatek i bite do nieprzytomności. Jednak wielu z nich pozostało przy życiu i walczyło, gdy były skórowane. Teraz niewiele się zmieniło….

Facebook

Chiny potentatem na rynku

Według raportu ACTAsia opublikowanego w lipcu Chiny wciąż są największym producentem futer na świecie.

Jest to w dużej mierze spowodowane niskimi kosztami produkcji futra, ponieważ hodowle zwierząt futerkowych mogą prowadzić działalność nie przestrzegając norm dotyczących dobrostanu zwierząt i środowiska bez żadnych kar.

Istnieją standardy i wytyczne branżowe, takie jak specyfikacja zarządzania rynkiem skór i futer, wprowadzona przez chińskie Ministerstwo Handlu w 2011 r. Jednak wytyczne te mają niewielki wpływ na branżę, ponieważ nie są obowiązkowe ani nie są egzekwowane.

Do Stanów Zjednoczonych również trafia wiele kotów

Problem nie kończy się w samych Chinach. Futro z kotów i psów jest często błędnie oznakowane jako futro innych gatunków i eksportowane do innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone.

Na szczęście coraz więcej osób ma zwierzęta domowe i coraz bardziej zdaje sobie sprawę z problemów związanych z prawami zwierząt w Chinach. Powstaje coraz więcej grup popierających prawa zwierząt.

Według raportu National Geographic w Chinach istnieje obecnie ponad 200 zarejestrowanych organizacji, które opowiadają się za dobrostan zwierząt i ochroną przyrody, w porównaniu z zaledwie jedną w 1992 roku.

Co sądzicie o całej sytuacji? Popieracie noszenie futer?

Źródła: www.asiaone.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować