×

Kaczyński wysłał wezwanie przedsądowe Tuskowi! Wszystko za wpis na Twitterze

Kaczyński wysłał wezwanie przedsądowe Tuskowi! Chodzi o jego wpis w serwisie Twitter, który dotyczył wyborów w USA. Według ustaleń PAP prawnicy prezesa zrobili to jeszcze przed weekendem. W wezwaniu ma znajdować się ultimatum. Tusk miałby spełnić kilka świadczeń pod rygorem skierowania sprawy do sądu. Czy się ugnie?

Kaczyński wysłał wezwanie przedsądowe Tuskowi!

Jarosław Kaczyński zażądał od Donalda Tuska usunięcia wpisu na Twitterze, który dotyczył wyborów w USA, a także zamieszczenia przeprosin na tym portalu społecznościowym, które miałyby być przez tydzień „przypięte” na samej górze jego profilu. Co więcej, nasz wicepremier chce też, aby szef PO wpłacił 10 tysięcy złotych na Caritas Polska na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy w ciągu maksymalnie trzech dni. O jaki dokładnie wpis chodzi?

Lider Platformy Obywatelskiej na swoim profilu na portalu społecznościowym napisał 19 kwietnia:

Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem

Jak miałaby brzmieć oczekiwana przez Jarosława Kaczyńskiego treść przeprosin?

Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że w moim wpisie na portalu Twitter z 19.4.2022 r. fałszywie przypisałem Mu twierdzenie, że w USA sfałszowano wybory. W rzeczywistości Jarosław Kaczyński takiego poglądu nie prezentował, a tym samym bezprawnie naruszyłem Jego dobre imię.

W wezwaniu skierowanym do Donalda Tuska prawnicy Kaczyńskiego podkreślili, że stwierdzenie, które przypisał on liderowi Prawa i Sprawiedliwości „nie miało nigdy miejsca, ani nie odpowiada jego stanowisku w teraźniejszości oraz w przeszłości”. Wskazali również, że „przypisanie skrajnie nieprawdziwej” wypowiedzi prezesowi PiS „w kwestiach istotnych z szeregu powodów w aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie narusza jego dobre imię”.

Na koniec prawnicy Jarosława Kaczyńskiego zaznaczyli, że niezastosowanie się do wezwania będzie skutkowało wdrożeniem odpowiednich działań cywilnoprawnych.

Ile Donald Tusk zarobił w Brukseli? To krocie!

Źródła: www.wprost.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować