Kategorie NewsyPolitykaPolska

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Nieoficjalnie mówi się, że jego stan się pogorszył

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki o złym stanie zdrowia prezesa PiS. Teraz to już potwierdzone. Jarosław Kaczyński trafił do szpitala.

Kaczyński przeszedł operację
Facebook

Zdrowie prezesa PiS się pogarszało

Na początku listopada informowaliśmy, że według doniesień osób z najbliższego otoczenia Prezesa, jego stan zdrowia się pogarszał. Wybory są jednak ważniejsze miał stwierdzić i przekładał kilkukrotnie zabieg.

Chodziło o kwestie związane z poruszaniem się, dokładniej o wszczepienie endoprotezy. Szef PiS wielokrotnie skarżył się na ból i utrudniało mu to funkcjonowanie w życiu publicznym.

Super Express powołując się na anonimowego polityka z partii Prawa i Sprawiedliwości, pisało o nieustępliwości Kaczyńskiego w temacie wyborów prezydenckich.

Przed nami wybory prezydenckie w 2020 roku i tak naprawdę już niedługo będziemy wchodzić w okres kampanii. Nie jest więc wykluczone, że operacja będzie przełożona. Dlatego nie zdziwię się, jeśli prezes powie: „przekładamy operację, wybory najważniejsze

głosowanie jarosława kaczyńskiego na żoliborzu
Twitter

Ostatecznie jednak zdrowie wygrało i polityk został hospitalizowany. Według ustaleń mediów Kaczyński od ponad 1,5 roku czekał w kolejce NFZ, aby móc się poddać zabiegowi. To cichy żart rzeczywistości, bo Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie obiecywało, że zlikwiduje kolejki do specjalistów i ułatwi dostęp do lekarzy wszystkim pacjentom.

Kaczyński przeszedł operację

Zanim doszło do operacji, Kaczyński był poddawany rehabilitacji. Umożliwiało mu to normalne funkcjonowanie, jednak jego stan zdrowia pogorszył się i stawy wymagały interwencji chirurga.

Jak ustaliła Wirtualna Polska zabieg miał miejsce dzisiaj i zakończył się sukcesem. Prezes PiS-u został już wybudzony i czuje się dobrze. Jednakże oficjalne organy partyjne nie chcą komentować całej sytuacji.

Według Radosława Fogiela, wicerzecznik PiS otrzymał zakaz informowania o stanie zdrowia swojego przełożonego. Podobnie z resztą jak pozostali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Milczy również rzecznik szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. To tam wielokrotnie był hospitalizowany polityk i wychodzi na to, że ponownie tam trafił.

Czemu PiS blokuje informacje o stanie zdrowia swojego lidera?