×

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Nieoficjalnie mówi się, że jego stan się pogorszył

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki o złym stanie zdrowia prezesa PiS. Teraz to już potwierdzone. Jarosław Kaczyński trafił do szpitala.

Zdrowie prezesa PiS się pogarszało

Na początku listopada informowaliśmy, że według doniesień osób z najbliższego otoczenia Prezesa, jego stan zdrowia się pogarszał. Wybory są jednak ważniejsze miał stwierdzić i przekładał kilkukrotnie zabieg.

Chodziło o kwestie związane z poruszaniem się, dokładniej o wszczepienie endoprotezy. Szef PiS wielokrotnie skarżył się na ból i utrudniało mu to funkcjonowanie w życiu publicznym.

Super Express powołując się na anonimowego polityka z partii Prawa i Sprawiedliwości, pisało o nieustępliwości Kaczyńskiego w temacie wyborów prezydenckich.

Przed nami wybory prezydenckie w 2020 roku i tak naprawdę już niedługo będziemy wchodzić w okres kampanii. Nie jest więc wykluczone, że operacja będzie przełożona. Dlatego nie zdziwię się, jeśli prezes powie: „przekładamy operację, wybory najważniejsze

Ostatecznie jednak zdrowie wygrało i polityk został hospitalizowany. Według ustaleń mediów Kaczyński od ponad 1,5 roku czekał w kolejce NFZ, aby móc się poddać zabiegowi. To cichy żart rzeczywistości, bo Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie obiecywało, że zlikwiduje kolejki do specjalistów i ułatwi dostęp do lekarzy wszystkim pacjentom.

Kaczyński przeszedł operację

Zanim doszło do operacji, Kaczyński był poddawany rehabilitacji. Umożliwiało mu to normalne funkcjonowanie, jednak jego stan zdrowia pogorszył się i stawy wymagały interwencji chirurga.

Jak ustaliła Wirtualna Polska zabieg miał miejsce dzisiaj i zakończył się sukcesem. Prezes PiS-u został już wybudzony i czuje się dobrze. Jednakże oficjalne organy partyjne nie chcą komentować całej sytuacji.

Według Radosława Fogiela, wicerzecznik PiS otrzymał zakaz informowania o stanie zdrowia swojego przełożonego. Podobnie z resztą jak pozostali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Milczy również rzecznik szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. To tam wielokrotnie był hospitalizowany polityk i wychodzi na to, że ponownie tam trafił.

Czemu PiS blokuje informacje o stanie zdrowia swojego lidera?

Źródła: www.pudelek.pl, wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować