×

Kaczyński ponownie zostanie wybrany na szefa PiS? To „niekwestionowany lider”

Kaczyński ponownie szefem PiS? Według źródeł wewnątrz partii, tak najwyraźniej będzie. Żaden inny polityk nie ma aż takiego poparcia.

Kaczyński ponownie szefem PiS

Jarosław Kaczyński jest politykiem z jednej strony znienawidzonym, a z drugiej niezwykle skutecznym. To pod jego kierownictwem Prawo i Sprawiedliwość odniosło dwukrotnie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Do tego partia uzyskała większość przedstawicieli w Sejmie, co umożliwia jej prawie nieograniczone możliwości ustawodawcze.

Kaczyńskie jest u steru od 2003 roku i aż do teraz pełnił rolę szefa całego ugrupowania. Czy to możliwe, aby taki lider usunął się w cień?

Jak informuje gazeta DoRzeczy, według wiceszefa klubu parlamentarnego Marka Suskiego, nie ma takiej opcji. We wtorek (3 listopada) na antenie Polskiego Radia 24 powiedział:

Z tego, co wiem, prezes zamierza kandydować na kolejną kadencję, ale oczywiście jak w każdej organizacji, która trwa długo, zmiany następują. Ale mam nadzieję, że jeszcze nie teraz. Jest w dobrej formie i jest niekwestionowanym liderem Prawa i Sprawiedliwości.

Lider pozostanie, poparcie spada?

Najwyraźniej przywódca Prawa i Sprawiedliwości pozostanie na stanowisku, jednak czy przełoży się to na kolejne wybory? Według najnowszych sondaży PiS traci poparcie i to w sposób znaczący.

Nie ma się zresztą co dziwić, skoro przeciwko obecnej polityce strajkują przedsiębiorcy, rolnicy oraz przeciwnicy orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego z 22 października.

Czy to możliwe, że Jarosław Kaczyński ma pomysł jak uratować swoją partię przed przegraną?

Źródła: dorzeczy.pl, https://www.rp.pl/Rzad-PiS/201109864-Marek-Suski-Jaroslaw-Kaczynski-to-niekwestionowany-lider.html
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij