×

Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii! Zdobył niemal 85 proc. głosów

Niektórzy twierdzą, że Adolf Hitler wcale nie zginął w berlińskim bunkrze. Czyżby zatem uciekł przed sprawiedliwością do Namibii, gdzie znów pozyskał zaufanie wyborców? Na szczęście nic takiego się nie stało (miejmy nadzieję), ale faktem jest, że Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii. Jak to możliwe?

Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii

Są ludzie, którzy podziwiają Adolfa Hitlera i uważają go za znakomitego przywódcę. Na szczęście nie jest to ten przypadek. Adolf Hitler Uunona, bo tak nazywa się polityk, o którym zrobiło się głośno, twierdzi, że nie ma nic wspólnego z nazistami i nie pragnie dominacji nad światem.

Na razie wygrał wybory do lokalnej rady miejskiej w Namibii, która – notabene – swego czasu była niemiecką kolonią. W latach 1904-1908 Niemcy przeprowadzili tam pierwsze znane ludobójstwo XX wieku.

Adolf Hitler otrzymał aż 85 proc. głosów w liczącym mniej niż 5 tys. mieszkańców okręgu Ompundja w Namibii. Startował z Organizacji Ludu Afryki Południowo-Zachodniej.

Długo nie wiedział, czyje imię nadał mu ojciec

Adolf Hitler Uunona nie ma wąsa i fizycznie Hitlera w niczym nie przypomina. Zarzeka się również, że i w innych kwestiach nie ma z nim nic wspólnego. Oprócz imion. A te wybierał ojciec polityka.

Adolf Hitler przyznał, że ojciec nazwał go na cześć nazistowskiego przywódcy. Polityk przypuszcza jednak, że ojciec nie do końca był świadomy, kim był i jakie poglądy posiadał Hitler.

Mój ojciec nazwał mnie tak na cześć tego człowieka. Prawdopodobnie nie rozumiał, jakie wartości reprezentował Adolf Hitler. Jako dziecko, myślałem że to całkiem normalne imię. Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że Hitler chciał przejąć kontrolę nad światem

– powiedział polityk w rozmowie z niemieckim „Bildem”.

Żona nazywa go po prostu Adolfem

Mężczyzna przyznaje, że gdy się przedstawia, wzbudza skrajne reakcje ludzi. Jednak nie ma zamiaru zmieniać z tego powodu imion.

Żona mówi do mnie Adolf i mi się to podoba

Zapewnia równie, że nie dąży do dominacji nad światem, a do władzy doszedł w demokratycznych wyborach.

W przestrzeni publicznej, by nie wzbudzać sensacji, polityk stara się funkcjonować jako Adolf Uunona.

Warto dodać, że w Namibii do dzisiaj jest wiele miast o nazwach niemieckich oraz mała społeczność niemieckojęzyczna.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij