×

PiS kupuje wyborców? Wybory coraz bliżej i znów rozdają

PiS kupuje wyborców? Być może. 14. emerytura będzie już najprawdopodobniej na stałe. Partia rządząca powoli przygotowuje się do kolejnych wyborów. A to oznacza, że wkrótce poznamy nowe obietnice. Wygląda na to, że PiS wie już, jak zachęcić seniorów do oddania głosu.

PiS kupuje wyborców?

Nie od dziś wiadomo, że seniorzy są ważną grupą społeczną dla polityków PiS. Ale jak ich przekonać, by i w przyszłorocznych wyborach oddali swój głos?

Według „Gazety Wyborczej”, partia rządząca ma już pewien plan. Chociaż początkowo politycy PiS zapowiadali, że 14. emerytura będzie wypłacona jednorazowo (w 2021 r.), teraz najwyraźniej zmienili plany. W jednym z punktów nowego programu partii znalazł się zapis, z którego wynika, że 14. emerytura będzie wypłacana na stałe.

Wcześniej o tych planach wspominał premier Mateusz Morawiecki.

Bardzo chciałbym, by 14. emerytura była co roku, i zrobię wszystko, by tak się stało. Pamiętamy o potrzebach najmniej zamożnych Polaków i wszystkie nasze działania dowodzą, że nie są to tylko puste słowa

– stwierdził premier w wypowiedzi dla „Super Expressu”.

Przypomnijmy tylko, że czternasta emerytura w 2022 roku zostanie już niedługo wypłacona. „Czternastki” rozpoczną się pod koniec sierpnia. Świadczenie o wysokości 1338,44 zł brutto otrzyma ok. 7,7 mln seniorów (chodzi o te osoby, których wysokość emerytury lub renty nie przekracza 2,9 tys. zł).

Kolejne „prezenty” od rządu

Według „Gazety Wyborczej”, wprowadzenie 14. emerytury na stałe to tylko jeden z pomysłów PiS. Niewykluczone, że przed wyborami seniorzy będą kuszeni kolejnymi świadczeniami. Oczywiście mowa np. o 15. emeryturze.

Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże, potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne.

– mówił prezydent Andrzej Duda w 2020 roku.

Zdaniem jednego z polityków partii rządzącej, wypłata „piętnastki” jest bardzo prawdopodobna.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij