×

Nowy sondaż prezydencki. Takiego poparcia Trzaskowski jeszcze nie miał!

Nowy sondaż prezydencki przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Wynika z niego, że prezydent Duda ma powody do zmartwień. Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim topnieje, a II tura może przynieść spore zaskoczenie…

Nowy sondaż prezydencki: przewaga coraz mniejsza

W I turze wyborów prezydenckich 2020, Andrzej Duda może liczyć na 40 procent poparcia – wynika z sondażu telefonicznego przeprowadzonego przez Kantar. Przewaga Dudy nad kandydatem KO jest coraz mniejsza i wynosi obecnie 8 procent.

Na III miejscu podium, zdaniem ankietowanych, znalazł się Szymon Hołownia – kandydat niezależny, na którego zagłosowałoby 10 procent uprawnionych Polaków.

Na dalszych miejscach plasują się: Krzysztof Bosak z wynikiem 7 procent, Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymałby głosy od 3 procent głosujących i Robert Biedroń, z poparciem 2 procent.

Wśród 1000 osób, biorących udział w sondażu, nikt nie zagłosowałby na pozostałych kandydatów. Natomiast 6 procent ankietowanych nie wiedziało, na kogo zagłosuje. Według szacunków Kantar, frekwencja wyniosłaby 59 procent.

Wybory 2020: będzie remis?

Jeśli dojdzie do II tury wyborów prezydenckich (12 lipca – przyp.red.) i znajdą się w niej kandydaci PiS i KO, to – według sondażu Kantar – obaj uzyskają dokładnie takie samo poparcie. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski, otrzymaliby 48 procent głosów.

Tylko wśród 4 procent głosujących, padała odpowiedź: : „nie wiem / trudno powiedzieć / jeszcze nie zdecydowałem”.

Warto dodać, że sondaż realizowano 17-18 czerwca wśród ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupy osób pełnoletnich.

Przypomnijmy, wybory prezydenckie odbędą się już 28 czerwca i poza kandydatami, wymienianymi w czołówce sondaży, udział w nich wezmą również Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Waldemar Witkowski (przez wielu uważany za niepisanego zwycięzcę ostatniej debaty prezydenckiej), Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski.

Polacy zagłosują hybrydową metodą głosowania – tradycyjnie lub korespondencyjnie.

Fotografie: Twitter, www.instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować