×

Nowe doniesienia o śmierci Kacperka z Nowogrodźca. Chłopiec zażył narkotyki

Prokuratura właśnie ujawniła wstrząsające informacje na temat śmierci 3,5-letniego chłopca. Kacperek z Nowogrodźca zażył narkotyki, które jego ojciec pozostawił w dostępnym miejscu. Do sądu wpłyną już akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B.

Tragiczna śmierć 3,5-letniego chłopca

Zaginięciem 3,5-letniego Kacperka żyła cała Polska. Po raz ostatni chłopca widziano 27 kwietnia, gdy przebywał pod opieką swojego ojca na terenie ogródków działkowych w miejscowości Nowogrodziec. Przez blisko dwa tygodnie trwała akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowało się setki policjantów i wolontariuszy.

Pod uwagę brano kilka scenariuszy. Jednak najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń było wpadnięcie chłopca do rzeki Kwisy. I niestety okazało się to prawdą. Ciało dziecka odnaleziono 9 maja, niemal 1,5 kilometra od miejsca, w którym zaginął.

Ze wstępnej opinii biegłych wynikało, że zgon nastąpił na skutek utonięcia. Ojciec Kacperka, Rafał B. usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. W chwili zaginięcia chłopca, mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kacperek z Nowogrodźca zażył narkotyki tuż przed utonięciem

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała o przełomie w sprawie. Jak ustalono podczas sekcji zwłok, 3,5-letnie dziecko przed śmiercią zażyło narkotyki:

We krwi dziecka i jego żołądku znajdowały się środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia.

Dokładnie tę samą substancję wykryto we krwi ojca dziecka:

Należy zaznaczyć, że we krwi podejrzanego wykryto tą samą substancję i posiadał on ją na terenie ogródków działkowych, gdzie przebywał z dzieckiem bezpośrednio przed jego utonięciem.

W toku śledztwa Rafałowi B. przedstawiono też inne zarzuty, m.in. prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków oraz rozprowadzanie znacznej ilości środków psychotropowych w postaci metamfetaminy.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów. 19 sierpnia akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B. wpłynął do Sądu Rejonowego w Bolesławcu.

Źródła: www.fakt.pl, wroclaw.tvp.pl, tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: www.dolnoslaska.policja.gov.pl (miniatura wpisu), Twitter, Dolnośląska Policja

Polecane

Może Cię zainteresować