×

Justyna Kowalczyk wzięła ślub! „Na wszystko w życiu musi przyjść pora”

Duże zmiany w życiu jednej z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych kobiet w polskim sporcie. Justyna Kowalczyk wzięła ślub! Kim jest jej wybranek?

Zwycięstwa i porażki

Do tej pory sukcesy zawodowe Justyny Kowalczyk nie szły w parze ze szczęściem w życiu prywatnym. Wybitna sportsmenka przyznała, że przeżyła załamanie nerwowe i miała stany depresyjne. Dwukrotna mistrzyni olimpijska musiała także poradzić sobie z utratą dziecka, do czego przyznała się na Facebooku. „Czas nie leczy ran” — napisała wówczas. Do poronienia doszło, gdy Kowalczyk była na obozie treningowym.

Nie cichły spekulacje na temat tego, kto był ojcem dziecka. Wiadomo, że sportsmenka przeżyła zawód miłosny. Tabloidy rozpisywały się na temat rzekomego związku Justyny z żonatym dziennikarzem sportowym.

Justyna Kowalczyk wzięła ślub!

„Na wszystko w życiu musi przyjść pora” — napisała Kowalczyk w mediach społecznościowych i ciężko lepiej wyrazić to, co wydarzyło się w życiu utalentowanej sportsmenki.

Justyna Kowalczyk powiedziała „tak”! O ślubnych planach gwiazdy sportu pisaliśmy już w kwietniu, jednak uroczystość przełożono ze względu na pandemię koronawirusa. Nowy termin ślubu był tajemnicą, dlatego parze udało się wszystkich zaskoczyć w miniony piątek.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Justyna poinformowała, że nazywa się Kowalczyk-Tekieli. Ślub odbył się w czwartek 24 września w Gdańsku.

Kim jest Kacper Tekieli?

Wybrankiem 37-letniej gwiazdy biegów narciarskich został 36-letni Kacper Tekieli. To pochodzący z Gdańska magister filozofii, alpinista i instruktor wspinaczki sportowej.

Justyna Kowalczyk wzięła ślub
Twitter

Tekieli specjalizuje się w szybkiej wspinaczce: w 2010 roku w niecałe pięć godzin wbiegł na szczyt Elbrusu na Kaukazi! Na koncie ma wiele innych sukcesów, które świadczą o jego silnym charakterze i woli walki. Wygląda więc na to, że para idealnie się dobrała.

Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora. Od wczoraj Justyna Kowalczyk – Tekieli

— napisała Kowalczyk.

Patrząc na zdjęcia szczęśliwej sportsmenki, trudno się z tym nie zgodzić.

Najlepsze życzenia młodej parze złożył m.in. Adam Małysz.

Wspaniała wiadomość! Gratulacje, dużo szczęścia i – mimo Waszego hobby – oby jak najmniej pod górę. Sto lat Młodej Parze!

— czytamy w komentarzu.

My również przyłączamy się do gratulacji i życzymy młodej parze wszystkiego dobrego!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować