×

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż! Wiadomo na kiedy zaplanowano uroczystość

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż! Już od jesieni ubiegłego roku mówiło się o tym, że biegaczka w końcu jest szczęśliwie zakochana. Na swoim profilu na Instagramie zaczęła publikować zdjęcia z alpinistą i instruktorem wspinaczki sportowej. Teraz okazuje się, że Kowalczyk stanie z nim na ślubnym kobiercu.

Trudna przeszłość

Podziwiana sportsmenka, doceniana biegaczka narciarska, mistrzyni olimpijska. Życie Justyny Kowalczyk wielu mogło wydawać się pasmem sukcesów.

Tym większy szok wywołało wyznanie, na które zdobyła się Kowalczyk. Justyna przyznała, że przez lata zmagała się z depresją. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej mówiła:

Reagowałam utratami świadomości, jeszcze większymi nudnościami, trzęsawkami, lękami.

Za chorobą Kowalczyk kryła się kolejna mroczna część jej przeszłości. Sportsmenka potwierdziła, że krążące od pewnego czasu plotki o jej poronieniu są prawdziwe.

Tak, byłam w ciąży, poroniłam rok temu w maju, na obozie treningowym. Na samym początku obozu. Właśnie wtedy, gdy się szykowałam do wyprostowania swoich ścieżek. Wiadomo, że gdybym donosiła tę ciążę, dość zaawansowaną, nie wystartowałabym w Soczi. Miałam już w planie inne życie, przynajmniej na najbliższy rok. Właśnie na ten obóz zaplanowałam rozmowy z trenerem, z moją drużyną, z Polskim Związkiem Narciarskim. W moje przygotowania związek zainwestował pieniądze, moja drużyna – czas. Chciałam im to wszystko wyjaśnić i zacząć rozwikływać sytuację. Niestety, los zdecydował inaczej.

Gdy jesienią ubiegłego roku pojawiły się informacje o nowym związku Justyny, jej szczęście ucieszyło wielu fanów.

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż

Aleksander Wierietielny, trener, pod którego wodzą Justyna Kowalczyk odnosiła największe sukcesy w swojej karierze zdradził, że multimedalistka olimpijska wkrótce wyjdzie za mąż.

Gdy Kowalczyk i Wierietielny udzielali wspólnego wywiadu rosyjskiemu dziennikarzowi, ten zapytał sportsmenki, czy jest szczęśliwa. Odpowiedziała krotko: „tak”.

Ale wtedy do rozmowy włączył się były trener Kowalczyk, który niespodziewanie podzielił się jej sekretem.

W maju odbędzie się ślub. Już jestem zaproszony.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli tworzą nie tylko piękną, ale i najwyraźniej szczęśliwą parę. Połączyła ich wspólna pasja i miłość. Jednak plany o rychłym ślubie może pokrzyżować epidemia koronawirusa.

Kim jest przyszły mąż Kowalczyk?

Kacper Tekieli to polski wspinacz, a na co dzień instruktor wspinaczki sportowej. Na swoim koncie ma m.in. wyprawy na ośmiotysięcznik Makalu i Broad Peak Middle w pobliżu K2, choć z wykształcenia jest… filozofem.

Para po raz pierwszy wspólnie pokazała się na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij