×

Jurek Owsiak dziękuje TVP w organizacji finału WOŚP: „Ich sylwester nam pomógł!”

Kto by się spodziewał, ale Jurek Owsiak dziękuje TVP za zorganizowanie sylwestra mimo pandemii. Dzięki temu WOŚP też mógł zorganizował swój 29. finał.

Finał inny niż zwykle

Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami, jednymi z największych zmian dotknięte zostały imprezy masowe. To spowodowało, że 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma całkowicie inną formę. Jednakże 120 tys. wolontariuszy nie ustaje w wysiłkach, aby zgromadzić jak najwięcej środków. Ale nie tylko w związku z obostrzeniami oraz pandemią całe wydarzenie działa pod hasłem „Finał z głową”.

Jurek Owsiak dziękuje TVP
Facebook

Tegoroczne pieniądze zostaną przekazane na poczet oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Puszki ze znanym serduszkiem znajdziemy w licznych sklepach oraz instytucjach, wolontariusze ruszyli także w miasta na terenie całej Polski. Główne zbiórka jest jednak prowadzona w sieci z pomocą internetowych skarbonek bądź aukcji na Allegro.

Pandemia nie zatrzyma orkiestry

Zarejestrowano łącznie 1 362 sztabów, a wśród nich znalazło się aż 79 sztabów zagranicznych w takich krajach jak Szwecja, Wielka Brytania czy Tanzania. Nawet Chuck Norris wspiera WOŚP, a to dość mocny argument! Do tego na terenie całej Polski mogliśmy podziwiać kilka akcji dedykowanych całej zbiórce.

Twitter

Przykładowo zawodowi alpiniści zjechali w Łodzi po budynku szpitala, naklejając naklejki z serduszkami i machając do młodych pacjentów. W Białymstoku jeździł Orkiestrobus, który zatrzymywał się na przystankach w centrum miasta, a po wrocławskich ulicach poruszał się XIX-wieczny tramwaj, udekorowany na styl meksykański. Wewnątrz czekali wolontariusze wraz z puszkami.

Jurek Owsiak dziękuje TVP

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez ostatnie dni jest w ciągłym ruchu. Nie chodzi tylko o obowiązki związane z WOŚP, ale także przez zainteresowanie ze strony mediów. W trakcie wywiadu z Piotrem Halickim dla portalu Onet stwierdził zaskakującą rzecz: gdyby nie sylwester w Telewizji Polskiej, prawdopodobnie nie udałoby się zorganizować 29 finału WOŚP.

Nie ukrywajmy – TVP i ich sylwester bardzo nam pomogli. Dzięki przepisom, które wprowadzili pod siebie, możemy zorganizować nasz Finał

– przyznał Jurek Owsiak.

Facebook

Owsiak potwierdza także, że w sztabach zadbano o wszelkie zabezpieczenia higieniczne. Sztaby otrzymały odpowiednie środki dezynfekujące oraz ochrony osobistej:

Bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe i zawsze bardzo dużo o nim mówimy. Wszyscy wolontariusze otrzymali od nas maseczki – to certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, a także pamiątkowe maseczki materiałowe, które przekazała marka Play. Poprosiliśmy wszystkie sztaby, aby zadbały o to, by wolontariusze byli wyposażeni w rękawiczki.

Oczywiście na WOŚP nie mogło zabraknąć muzyki! Jednakże w tym roku prezes WOŚP zaprasza nie przed sceny, a ekrany komputerów:

Nie będzie koncertu w plenerze, ale muzyki nie zabraknie. I to jest najważniejsze. Przed nami jeden z najbardziej muzycznych finałów, bo zaczynamy grać już w sobotę koncertem Piotrka Bukartyka i Krzysztofa Zalewskiego, a później gramy całą niedzielę. Na koncert wyjątkowo zapraszamy nie przed scenę, a przed ekrany komputerów. Za nami Najpiękniejsza Domówka Świata, która w podobny sposób była zorganizowana i mamy już doświadczenie, jak nie stracić ani grama emocji. Poza tym, jeśli ktoś w tym czasie będzie spacerował w centrum Warszawy – na pewno nas usłyszy.

Znany bloger oskarża Owsiaka.jpg 1
Facebook

Przytyk w kierunku sympatyków ruchu Pro Life

W związku z poparciem przez Owsiaka Strajku Kobiet pod jego adresem pojawiła się krytyka oraz zarzut hipokryzji. Odpowiedział więc swoim krytykom:

Jeśli ktoś uważa, że jesteśmy przeciwko życiu, to niech najpierw zobaczy, co przez te wszystkie lata zrobiliśmy dla najmłodszych, dla kobiet, które planują lub są w ciąży, ale tez dla rodzin dzieci z wielowadziem. Niestety przez te lata wspierania ich nie widzimy u ich boku tzw. obrońców życia

Dorzuciliście się do puszki?

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować