×

13-latek przygotowuje się do śmierci mamy. 4 lata później jego pomysł ratuje życie wielu kobiet

Julián Ríos Cantú miał zaledwie 13 lat, kiedy przeszedł jedną z najgorszych chwil swojego życia. U jego mamy zdiagnozowana raka piersi. Chłopak ogromnie to przeżył i nie potrafił sobie znaleźć miejsca. Czuł się bezsilny i nie miał pojęcia, co zrobić, aby pomóc mamie.

Diagnoza, która wstrząsnęła 13-latkiem…

Najgorsze w tym wszystkim było to, że na samym początku lekarze nie dawali żadnych szans. Julian był przerażony, ale wierzył, że jego mama przeżyje.

Podwójna mastektomia

I choć trzeba było amputować obie piersi, mama chłopaka przeżyła. Dla niego te doświadczenia stanowiły prawdziwy punkt zwrotny: przysiągł sobie, że zrobi wszystko, aby pomóc kobietom wcześniej wykrywać guzy piersi.

Często niestety jest już za późno, dlatego Julian chciał to zmienić. Istotne są badania i kontrolowanie tego, jak wygląda pierś – zwłaszcza w krajach, gdzie opieka zdrowotna nie jest tak dobrze rozwinięta, tak jak w przypadku rodziny Juliana, która żyje w Meksyku.

Praca wre!

Nastolatek zaczął niestrudzenie badać tło choroby i możliwości diagnostyczne. Analizował szansę na przeżycie i dociekał, co można poprawić, aby więcej kobiet przeżywało. W wieku 17 lat założył własną firmę Higia Technologiesl, której celem jest pomóc jak największej liczbie kobiet na całym świecie.

Sukces!

Firma faktycznie dokonała rewolucyjnego odkrycia! Najnowszą innowacją jest biustonosz z ponad 200 wbudowanymi czujnikami. Monitorują one to, co zawiera się w piersi i zapisują dane. A gdy tylko zarejestrują jakąkolwiek nieprawidłowość od razu o tym komunikują. Julian jest niesamowicie dumny z wynalazku!

Jak to działa?

Wszystko rozchodzi się o temperaturę ciała! Specjalne sensory informują, gdy dochodzi do jakichkolwiek niepokojących zmian. Aby uzyskać skuteczne dane, wystarczy nosić biustonosz przez około 60-90 minut tygodniowo. Zaletą wynalazku jest to, że temperaturę mierzy się zawsze w tym samym miejscu.

Za swoją pracę i badania chłopak otrzymał gratulacje od prezydenta Meksyku. Nawet jeśli biustonosz jest tylko prototypem, jest to ogromny krok do przodu. Przyjaciele są przekonani, że projekt będzie sukcesem!

Ma niecałe 18 lat, a już jest wynalazcą i wizjonerem! Trzymamy kciuki, aby Julian pomógł kobietom na całym świecie!

Polecane

Może Cię zainteresować