×

Nauczyciel ożenił się z 13-latką. Po ślubie zaczął zmuszać dziewczynkę do współżycia

W 2006 r. do niecodziennej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii. W jednej ze szkół pracował 34-letni Joshim Nur. Wszyscy bardzo sobie cenili jego podejście do zawodu, wróżyli mi owocną karierę. Był bardzo utalentowany. Media wróciły do tego tematu po tym jak władze odebrały mu prawo wykonywania zawodu. Wszystko przez to, że osiem lat temu wziął ślub z 13-latką.

22-letni ówcześnie Nur spotkał swoją wybrankę kilka dni przed planowanym ślubem. Zarzekał się, że  powiedziała mu, że jest pełnoletnia. Dziewczynka składając zeznania przyznała, że już wcześniej informowała go o swoim wieku. Miała wtedy zaledwie 13 lat.

https://twitter.com/naija_link/status/1050017443727458304

Ślub w tajemnicy

W trakcie trwania procesu okazało się, że związek Nura z niepełnoletnią był częścią większego planu. Dziewczynka miała zostać jego żoną. W zaaranżowaniu małżeństwa pomogły obie rodziny. To właśnie wtedy, w 2006 r. w trakcie trwania letniej przerwy od zajęć, mężczyzna poleciał do Bangladeszu, by poślubić 13-latkę. W krajach muzułmańskich ślub z nieletnią jest dozwolony. Dziecko nie miało nic do powiedzenia.

Zmuszał do współżycia

Mężczyzna zmuszał swoją świeżo poślubioną żonę do seksu. Krótko po tym jak zostali małżeństwem, Nur zabrał ją do Wielkiej Brytanii, gdzie razem zamieszkali. Dziewczynka potwierdziła, że wraz z mężem odwiedziła klinikę planowania rodziny. Mężczyzna zmusił ją także do brania tabletek antykoncepcyjnych. Ich związek przez kilka lat był utrzymywany w tajemnicy. Zakończył się w 2009 r.

Okłamała go

W złożonych zeznaniach Nur cały czas utrzymywał, że nie znał prawdziwego wieku swojej żony. Zapierał się, że to nie jego wina. Wielokrotnie stwierdzał, że został oszukany przez rodzinę dziewczynki. Jednak sędziowie byli nieugięci. Stwierdzili, że to niemożliwe by przez okres trwania małżeństwa, Nur nadal nie zauważył różnicy między 13-latką a 18-latką. Wygląd jego żony ewidentnie sugerował, że nie jest pełnoletnia.

Koniec z uczeniem dzieci

W końcowej fazie procesu sędziowie zaniepokoili się faktem, że mężczyzna pracuje wśród dzieci, które są w podobnym wieku jak jego żona. Został uznany za winnego uprawiania seksu z osobą poniżej 16. roku życia. Ze względu na to, że małżeństwo zostało zawarte poza terenem Wielkiej Brytanii, Nur nie trafi do więzienia. Jednak sąd zadał mu karę dożywotniego zakazu nauczania w placówkach oświaty.

Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij