×

Kobieta zachodzi w ciążę, a lekarze są oszołomieni tym, co odkrywają. To niezwykle rzadkie zjawisko.

Czasami ludzie rodzą się z cechą fizyczną, która jest tak charakterystyczna, że trudno ją ukryć.

Tak było z pewnością w przypadku Josephine Myrtle Corbin, która urodziła się w 1868 roku w Tennessee.

Natura sprawiła, że kobieta znacznie różniła się od „normalnych” ludzi. Społeczeństwo nie zawsze przychylnie patrzy na osoby, które w ich oczach zasługują na miano mutantów.

Josephine Myrtle Corbin (May 12, 1868 in Lincoln County, Tennessee[1] – May 6, 1928 in Cleburne, Texas) was born a…

Opublikowany przez D i s t u r b a n c e. Piątek, 16 października 2015

Josephine była siódmym dzieckiem. Choć była zdrowa, nie dało się ukryć faktu, że miała cztery nogi. Była jednak łudząco podobna do rodziców.

Nancy i William mieli trudności z zaakceptowaniem odmienności córki, a dziewczynka nie miała łatwego życia.

Josephine Myrtle Corbin- the woman born with four legs… the era of the Circus Sideshow

Opublikowany przez Everything Victorian Niedziela, 7 lutego 2016

Podwójne organy to niezwykle rzadkie zjawisko. Może się tak zdarzyć ze względu na bliźniaka rozwijającego się w łonie matki.

Wewnętrzne nogi Josephine były znacznie mniejsze i były zbyt słabe, by móc się na nich poruszać.

https://www.facebook.com/DeepWebMysteries.PH/photos/a.556679244479502.1073741828.556676934479733/677107502436675/?type=3&theater

W wieku 13 lat Josephine w końcu trafiła do cyrku. Fizycznie i umysłowo niepełnosprawnym trudno było znaleźć pracę, a „dziwolągi” były ulubioną atrakcją publiczności.

Josephine występowała jako „czworonożna dziewczynka”. Ludzki dramat od dawna był źródłem dochodu dla jednych i rozrywką dla innych.

Praca w cyrku była okrutna. Ludzie byli traktowani jak zwierzęta, a często był to jedyny sposób na utrzymanie i poniekąd akceptację społeczną.

By móc przeżyć, należało zaakceptować swoją odmienność i pozwolić, by inni czerpali na tym zyski. Wtedy była to jedyna bezpieczna opcja na przetrwanie.

Josephine szybko stałą się znana na całym świecie. Była przyjazna i inteligentna. Mimo fizycznej niedoskonałości była bardzo ładna. W wieku 19 lat poślubiła Jamesa Clintona Bicknella.

Kiedy zaszła w ciążę, okazało się, że ma podwójne organy rozrodcze i jest w dwóch ciążach jednocześnie. Podwójny brzuch również stał się atrakcją cyrkową.

MYRTLE CORBIN The WOMAN with FOUR LEGS!!!!From the waist up, she was one woman….From the waist down, she was TWO WOMEN.#VeniceBeach #Freakshow #Circus #Sideshow #SayNoToNormal #Bizarre #Unbelievable

Opublikowany przez Venice Beach Freakshow Piątek, 6 marca 2015

Z biegiem lat Josephine i jej mąż doczekali się czwórki dzieci. Kobieta zmarła w wieku 60 lat. Trumna została zalana cementem, by strzec grobu tak długo, jak to tylko możliwe.

Josephine nauczyła się akceptować swoją odmienność. Była kochaną żoną, matką i napisała własną historię. Najważniejsze jednak jest to, że nie musiała się przed nimi ukrywać.

Może Cię zainteresować

zamknij