×

9-letni syn bił i wyzywał matkę. Doszło do sytuacji, w której zagroził jej nożem

Choć wielu rodziców próbuje tłumaczyć zachowanie dziecka zasłaniając się ADHD, na temat zaburzeń krąży wiele mitów i opinii. Warto czasem przyczyny poszukać w wychowaniu i realnych czynnikach.

Ta mama tłumaczyła sobie, że jej syn ma po prostu ADHD. Problem był jednak znacznie poważniejszy

Debbie długo bagatelizowała sytuację panującą w domu. Wmawiała sobie, że jej syn jest po prostu nadpobudliwy i kiedyś z tego wyrośnie. Jednak zachowanie chłopca tylko się pogarszało. Konieczna była interwencja specjalisty.

Choć Debbie jest matką czwórki dzieci, to 9-letni Joe sprawiał najwięcej kłopotów

Zaczęło się od plucia. Później doszło używanie wulgaryzmów, szarpanie i rzucanie przedmiotami. Kiedy jednak Joe zaczął bić swoją mamę, 36-latka przeraziła się nie na żarty. O swoich problemach opowiedziała w programie śniadaniowym. Rozpaczliwie szukała pomocy.

Pewien incydent naprawdę wstrząsnął widzami. 36-latka wyznała, że syn groził jej nożem. Agresja, którą jej okazywał sprawiła, że Debbie naprawdę boi się własnego dziecka.

”Powiedział mi, że chce, żebym umarła” – takich słów nie chciałaby usłyszeć żaden rodzic

Joe uczył się w domu. Nigdy nie uczęszczał do placówki wychowawczej i nie spędzał czasu z rówieśnikami (poza swoim rodzeństwem)

Wiele osób szybko zauważyło, że wina tak naprawdę leży po stronie matki, która nigdy nie wyznaczyła dziecku granic. Nie było kar ani pracy nad zachowaniem, by oduczyć nagannych i agresywnych występków.

Debbie zdecydowała się na wsparcie i pomoc specjalistów. Za pośrednictwem programu znalazł się także psychoterapeuta, który podjął się pracy z 9-latkiem.

Może Cię zainteresować

zamknij