×

Joe Biden wykorzystał Agatę Dudę, by uderzyć w swojego kontrkandydata

Joe Biden wykorzystał Agatę Dudę i jej „wpadkę”, by utrzeć nosa Donaldowi Trumpowi! W wyborach i miłości wszystkie chwyty dozwolone – chciałoby się powiedzieć, patrząc na przebieg kampanii wyborczej w USA. Co łączy nieoficjalnego zwycięzcę wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i żonę prezydenta Polski?

Wpadki polityków i ich żon

Któż nie pamięta, jak prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w japońskim parlamencie ochoczo wskoczył na fotel sprawozdawcy i pozował do zdjęć? Mało tego, głośno wołał przy tym towarzyszącego mu prof. Kozieja, krzycząc: „Chodź szogunie!”. Japończycy szybko zareagowali i poprosili Komorowskiego o zejście z fotela. Ale te sceny wielokrotnie były wykorzystywane przeciwko ówczesnemu prezydentowi.

Niektóre wpadki polityków przechodzą do historii. Czasem faux pas popełniają również ich małżonki, o czym nie jeden raz przekonała się Agata Kornhauser-Duda. Zdjęcie Pierwszej Damy, która wita się z biskupami, stało się hitem sieci. W tym przypadku wszystko skończyło się jednak dobrze. Ostatecznie Agata Duda wykazała się dużym dystansem i poczuciem humoru, a zabawne zdjęcie wraz z autografem przekazała na licytację WOŚP.

Joe Biden wykorzystał Agatę Dudę

W przypadku osób, które są na świeczniku, wszystkie wpadki zostają udokumentowane. Ale nie wszystkie wykorzystane są do szczytnych celów… Chociaż w tym przypadku należy mówić raczej o wpadce Donalda Trumpa – Agata Duda udowodniła, że na zasadach dyplomacji zna się lepiej niż prezydent USA.

Chodzi o słynny gest Agaty Dudy, która „zignorowała” wyciągniętą rękę Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie. Wówczas zachowanie pierwszej damy stało się hitem sieci. Ale wielu błędnie je interpretowało. Media przedstawiły to tak, jakby żona prezydenta „strollowała” Donalda Trumpa. Tymczasem prawda była inna.

Podczas gdy Andrzej Duda podawał rękę Donaldowi Trumpowi, obie panie stały z boku. Kiedy nadeszła ich kolej do akcji wkroczył Donald Trump, który wyciągnął rękę do Agaty Dudy. Pierwsza dama zachowała się jednak zgodnie z protokołem dyplomatycznym i najpierw przywitała się z Melanią Trump.

Po latach tę sytuację zręcznie wykorzystał Joe Biden. Nagranie z Agatą Dudą wykorzystał w spocie, w którym uderzył w Trumpa.

Świat śmieje się z prezydenta Trumpa. Oni widzą go takim, jakim jest naprawdę: niebezpiecznie niekompetentny i niezdolny do światowego przywództwa. Nie możemy dać mu kolejnych czterech lat na stanowisku przywódcy

– tłumaczył Biden.

Czyżby Agata Duda nieświadomie przyczyniła się do porażki Trumpa?

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować