×

Dwaj chłopcy uniknęli porwania. Wszystko dzięki wskazówce, którą udzieliła im kiedyś mama

Z pewnością większość rodziców przekazuje dziecku żelazną zasadę, której maluch nie powinien łamać pod żadnym pozorem: „nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym”. Zdarza się, że rzeczywiście pomaga ona ustrzec dziecko przed zagrożeniem. Jednak, co wtedy, gdy maluch znajduje się już w niebezpieczeństwie?

Jodie Norton, mama czwórki, fantastycznych dzieciaków jest amerykańską blogerką, która ostatnimi czasy zyskała olbrzymią popularność. Wszystko dzięki zastosowaniu przez nią w domu zasady „podstępnego człowieka”. Spowodowało to, że udało jej się ustrzec swoich synów przed prawdopodobnym uprowadzeniem.

Pewnego dnia Jody bardzo źle się poczuła, postanowiła więc, że zabierze czwórkę swoich dzieciaków i pojedzie na izbę przyjęć.

Nie myśląc zbyt wiele z powodu straszliwego bólu jajnika, pozwoliła swoim dwóm najstarszym synom zostać na ławeczce przed budynkiem. CJ (10) i T-Dawg (8) mieli poczekać tam na ich miłego sąsiada, który zapewnił Jodie, że odwiezie chłopców do szkoły.

Gdy tego dnia CJ i T-Dawg wrócili do domu, kobieta dowiedziała się, że chłopcy spóźnili się na lekcje. Okazało się, że sąsiad nie przyjechał po nich z domu, a z bardziej oddalonego miejsca. Dzieciaki nie czekały więc na niego 5 minut, tak jak Jodie myślała, a 40.

Gdy porozmawiała z chłopcami, dowiedziała się czegoś przerażającego…

W czasie tych 40 minut jej synowie doświadczyli swojego pierwszego spotkania z „podstępnymi ludźmi”. Na szczęście kobieta zdążyła ich przed nimi ostrzec.

Nieudana próba

Gdy siedzieli na ławce, podeszła do nich dorosła kobieta oraz dwóch mężczyzn, którzy prosili ich o przysługę. Chłopcy mieli wejść do łazienki, w której rzekomo ukrywał się przed lekarzami chłopak kobiety i przekonać go do wyjścia z niej i podjęcia leczenia.

CJ grzecznie odmówił, ale obcy ludzie nie dawali za wygraną. Tłumaczyli dzieciom, że w ten sposób mogą uratować komuś życie. Chłopcy nie dali się nabrać…

Cała trójka widząc w końcu, że nic nie będzie z ich podstępnego planu, poddała się.

Wsiedli do samochodu, z kolei po chwili 4 mężczyzna wyszedł z łazienki i dołączył do nich, po czym wszyscy razem odjechali. Chwilę później zjawił się sąsiad i chłopcy pojechali razem z nim do szkoły.

Cenna wskazówka

Jodie wspomina, że była przerażona, ale jednocześnie dumna, że jej syn wiedział, jak ma się zachować dzięki jej wskazówce, dotyczącej „podstępnych ludzi”.

Obcy dorośli o dobrych zamiarach nigdy nie proszą dzieci o pomoc.

Pattie Fitzgerald to twórczyni Safely Ever After i koncepcji „Podstępnych ludzi”. Twierdzi ona, że należy przestać mówić dzieciom, aby nie rozmawiały z nieznajomymi, a trzeba uczyć je rozpoznawać zagrożenie. Uświadamiać im, którzy ludzie mogą być niebezpieczni. Co więcej, warto zastąpić też słowo „obcy” właśnie słowem „podstępny”.

Jodie wprowadziła koncepcję Pattie w swoim domu i dzięki temu, jedna z zasad, które się na nią składają, uratowała jej synów.

Blogerka podzieliła się swoim doświadczeniem, aby zachęcić innych rodziców do wprowadzenia zasad stworzonych przez Pattie w swoich domach.

Myślcie, że to rzeczywiście lepsze rozwiązanie, niż całkowite zabranianie dzieciom rozmów z nieznajomymi?

Może Cię zainteresować

zamknij