Joanna Jędrzejczyk wyśmiewa koronawirusa 2
Kategorie InneSportŚwiat

Joanna Jędrzejczyk wywołała burzę w Internecie. Wszystko przez… koronawirusa

Ogromne kontrowersje wzbudziła grafika udostępniona przez Joannę Jędrzejczyk. Polska bokserka zamieściła w swojej instagramowej relacji obrazek, który wielu osobom nie przypadł do gustu. Oskarżają sportsmenkę o żartowanie z ludzkiego nieszczęścia, jakim jest zmaganie się z koronawirusem.

Joanna Jędrzejczyk wyśmiewa koronawirusa?

Opublikowana przez bokserkę grafika to zapowiedź nadchodzącej walki z Chinką Zhang Weili, która odbędzie się podczas marcowej gali UFC. Obrazek już na pierwszy rzut oka wydaje się prześmiewczy.

Jędrzejczyk ma nałożoną na twarz maskę gazową, a powyżej znajduje się między innymi płacząca ze śmiechu emotikona. 32-latka w ten sposób odniosła się do szalejącej w Chinach (a teraz także na całym świecie) epidemii koronawirusa. Wiele osób uważa takie postępowanie za kpienie z tragedii wielu osób, które zmagają się z ciężką chorobą wywołaną wirusem.

Joanna Jędrzejczyk wyśmiewa koronawirusa
Instagram

Odpowiedź Chinki

Na odpowiedź ze strony przyszłej rywalki Jędrzejczyk nie trzeba było długo czekać. Zhang Weili skomentowała grafikę polskiej bokserki na Instagramie:

Robienie sobie żartów z tragedii, to znak czyjegoś charakteru. Ludzie umierają, ojcowie, matki, czyjeś dzieci. Mów o mnie co chcesz, jeśli poczujesz się dzięki temu silniejsza, ale nie żartuj z tego, co się tutaj dzieje. Życzę ci zdrowia do 7 marca. Do zobaczenia.

Walka odbędzie się 7 marca w Las Vegas podczas gali UFC 248. Joanna Jędrzejczyk szybko przeprosiła Chinkę. Dodatkowo opublikowała oficjalne przeprosiny na swoim Instastories.

Kobieta napisała:

Bardzo przepraszam, że cię uraziłam, ale nigdy nie robiłabym żartów z chorych czy zakażonych. Nie chciałam cię obrazić, ale zażartowałam sobie ze śmiesznego mema. Bardzo więc przepraszam i spotkamy się 7 marca.

Joanna Jędrzejczyk wyśmiewa koronawirusa 3
Instagram

Według danych na dzień dzisiejszy podanych przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia, liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła do 213. Większość zgonów zanotowano w prowincji Hubei oraz w epicentrum epidemii koronawirusa, czyli w samym mieście Wuhan. Zarażonych jest już prawie 10 000 osób.

Zagrożenie jest realne

W czwartek 30 stycznia Światowa Organizacja Zdrowia podczas pilnego posiedzenia ogłosiła zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Decyzję o wydaniu komunikatu podjęto z powodu błyskawicznego rozprzestrzeniania się koronawirusa poza terytorium Chin.

Tedros Adhanom podczas konferencji prasowej mówił o tym, jak przedstawia się sytuacja na chwilę obecną:

W 18 krajach poza Chinami odnotowano 98 przypadków zarażenia wirusem. Do ośmiu z nich doszło poprzez kontakty międzyludzkie. Warto podkreślić, że poza Chinami na razie nie ma żadnych przypadków śmiertelnych. Z powodu koronawirusa w Chinach zmarło już 170 osób.