×

Jest najmłodszym miliarderem świata. Ma 9 lat i kolekcję luksusowych aut

Pochodzi z Nigerii i jest najmłodszym (samozwańczym) miliarderem świata. Miał zaledwie sześć lat, gdy otrzymał od ojca swoją pierwszą rezydencję. Dziś ma dziewięć lat i kolekcję luksusowych samochodów. Z Nigerii do Dubaju lata prywatnym odrzutowcem.

Jest najmłodszym miliarderem świata

Muhammed Awal Mustapha, w mediach społecznościowych znany jako Mompha Jr, pochodzi z Lagos w Nigerii. Jest synem Ismaila Mustapha – multimilionera, którego na Instagramie obserwuje ponad milion osób. Ismail nie należy do grona tych zamożnych ojców, którzy uważają, że ich dzieci powinny dorobić się majątku dzięki swojej ciężkiej pracy, bo tylko tak będą potrafiły docenić to, co mają. Swojego syna zaczął obdarowywać bajecznie drogimi prezentami już kilka lat temu.

Gdy Mompha Jr miał 6 lat, otrzymał od ojca luksusową rezydencję. Multimilioner tłumaczył to tak:

Uczucie posiadania domu na własność sprawia, że ​​warto stawiać czoła codziennej harówce. Utwierdza cię w przekonaniu, że po wszystkich wzlotach i upadkach masz dokąd pójść… Miejsce, które zawsze będzie na ciebie czekać z otwartymi ramionami. Chcę, aby mój syn miał takie miejsce.

Potem przyszła kolej na następne hojne podarunki. Dziś Mompha Jr ma 9 lat i chociaż nadal musi jeździć w dziecięcym foteliku, dzięki ojcu posiada już kolekcję luksusowych aut. Do jego kolekcji należy m.in. najnowszy model zaprojektowany przez firmę Bentley. Chłopiec podróżuje prywatnym odrzutowcem, nosi ubrania od znanych projektantów i zajada się luksusowymi posiłkami.

Mompha Jr uwielbia obnosić się ze swoim bogactwem. Ma już swoje konto na Instagramie, na którym publikuje pełne przepychu zdjęcia.

Uczciwie dorobił się majątku?

Czy Mompha Senior przekazuje synowi dobre wzorce? Ciężko tego oczekiwać, ponieważ sam dorobił się fortuny w wątpliwy sposób. Według doniesień brytyjskiej prasy, nigeryjski bogacz zdobył majątek dzięki praniu brudnych pieniędzy. Mężczyzna jest oskarżony o nielegalne zdobycie ponad 10 milionów funtów.

Na początku stycznia Ismail Mustapha został aresztowany po raz kolejny. Tym razem ze względu na 22 zarzuty wniesione przeciwko niemu przez Komisję ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych w Nigerii. Bogacz stanie przed sądem razem ze swoją firmą Ismalob Global Investment Limited.

Mustapha twierdzi, że dorobił się uczciwie, zarabiając pieniądze na wymianie walut, a potem handlu nieruchomościami. Ale w tę wersję trudno uwierzyć. W Nigerii panuje bieda, wiele dzieci w wieku Momphy Juniora i jego młodszej siostrzyczki umiera z głodu.

Kraj zmaga się z przestępczością zorganizowaną i korupcją. Czy Ismail dowiedzie, że uczciwie dorobił się fortuny?

Źródła: moto.pl, parenting.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij