×

Jej brzuch waży 20 kilogramów i wciąż rośnie. Wygląda jak w zaawansowanej ciąży

Jej brzuch waży 20 kilogramów i nadal rośnie. „Jestem wściekła, kiedy brzuch choć trochę się powiększa” – twierdzi 36-latka, którą cytuje Daily Mail. Problemy kobiety rozpoczęły się dwa lata temu. Lekarze do dziś nie byli w stanie jej skutecznie pomóc.

Jej brzuch waży 20 kilogramów

Huang Guoxian ma 36 lat i pochodzi z wiejskiej prowincji Guizhou w Chinach. Kobieta wygląda, jakby była w zaawansowanej ciąży mnogiej. Faktycznie, Huang jest już matką. Ale ma kilkuletnie dzieci – córeczkę i syna. Jednak nie tylko nie może się nimi odpowiednio zajmować, ale i czasem potrzebuje ich pomocy w codziennych czynnościach.

Wszystkiemu winien jest brzuch 36-latki. Chociaż kobieta jest bardzo szczupła i wciąż chudnie, jej brzuch, który już teraz – jak twierdzi Huang – waży 20 kilogramów, nie przestaje rosnąć.

Kobieta skarży się też na problemy ze snem i na to, że nie może zbyt długo ustać na nogach. 36-latka narzeka również na problemy z chodzeniem, jedzeniem i oddychaniem. Mąż Huang pracuje poza domem, dlatego młoda mama musi polegać na pomocy rodziców. Inaczej nie poradziłaby sobie z opieką nad dziećmi i domem.

Tajemnicze schorzenie

Problemy Huang zaczęły się ok. 2 lata temu. Początkowo gwałtownemu puchnięciu brzucha towarzyszył również ból. Pomogły lekarstwa przepisane przez lekarzy. Chociaż Huang wielokrotnie szukała pomocy w szpitalach, przeprowadzono serię badań i próbowano wielu metod leczenia, nadal nie przyniosło to żadnych rezultatów poza uśmierzeniem bólu.

Testy wykonane u Huang wykazały, że 36-latka cierpi albo na marskość wątroby, albo na raka jajnika lub nieprawidłowe gromadzenie się płynów w jamie brzusznej i klatce piersiowej. Ale gdy jeden z lekarzy podjął się usunięcia nadmiaru płynu z brzucha, ten niemal od razu zaczął ponownie rosnąć. Inny specjalista przypuszcza, że powodem takiego stanu rzeczy może być łagodny nowotwór.

Szpital w Guoxian deklaruje podjęcie próby leczenia 36-latki. Do tego potrzebne jest jednak wykonanie operacji, która będzie kosztować 30 tys. juanów. Dla Huang to ogromny koszt. Jak informuje Daily Mail, kobieta usiłuje zebrać tę kwotę dzięki darowiznom.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować