×

James Michael Tyler nie żyje. Był znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele”

James Michael Tyler nie żyje. Aktor znany najbardziej z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” zmarł z wieku 59 lat. Jego menedżerka wydała specjalne oświadczenie, a koleżanki z planu żegnają go w mediach społecznościowych.

James Michael Tyler nie żyje

James Michael Tyler, to aktor którego wielu widzów zna przede wszystkim z roli Gunthera w kultowym serialu „Przyjaciele”. Zagrał kierownika kawiarni Central Perk, który podkochiwał się w jednej z głównych bohaterek pracującej tam przez jakiś czas jako kelnerka. W sumie pojawił się w 150 z 236 odcinków produkcji.

Ponadto, Tylera można było zobaczyć m.in. w „Scrubs”, „Modern Music” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Niestety dzisiaj media obiegła smutna wiadomość. Aktor zmarł w wieku 59 lat.

Menedżerka Jamesa Michaela Tylera poinformowała, że odszedł on „spokojnie” w niedzielny poranek w swoim domu w Los Angeles.

Świat znał go jako Gunthera (siódmego przyjaciela), ale bliscy Michaela znali go jako aktora, muzyka, orędownika świadomości raka i kochającego męża

– napisała w oświadczeniu Toni Benson.

I jak dodała:

Michael uwielbiał muzykę na żywo, kibicował drużynie futbolowej Clemson Tigers i często pakował się w zabawne i szalone sytuacje. Każdy, kto miał okazję go spotkać, zaprzyjaźniał się z nim na całe życie.

Aktor zmagał się z nowotworem prostaty, którego wykryto u niego w 2018 roku. Jednak o swojej chorobie Tyler poinformował fanów dopiero w czerwcu tego roku. Było to już czwarte stadium raka, który rozprzestrzenił się na jego kości i kręgosłup, przez co 59-latek nie mógł się poruszać (z tego powodu Tyler nie mógł wziąć udziału w nagraniu specjalnego odcinka „Przyjaciół”).

Poruszające pożegnanie przyjaciół z planu

Jennifer Aniston, która w „Przyjaciołach” grała Rachel, na swoim Instagramie żegna serialowego kolegę.

Bez Ciebie „Przyjaciele” nie byliby tacy sami. Dziękuję Ci za uśmiech, który wniosłeś do serialu i do naszego życia. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało

– napisała oddając hołd Tylerowi.

Aktorka umieściła też fragment odcinka serialu, w którym Gunther wyznaje miłość Rachel.

Również Courteney Cox, serialowa Monica, ze wzruszeniem wspomina zmarłego Tylera w mediach społecznościowych:

Ogrom wdzięczności, którą wniosłeś na plan i okazywałeś każdego dnia, jest równy wdzięczności, jaką odczuwam za to, że Cię poznałam. Spoczywaj w pokoju James

Źródła: tvn24.pl, kultura.onet.pl, www.newsweek.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij