×

Jarosław Jakimowicz pozywa TVN: „Niszczą życie moich bliskich”

Jarosław Jakimowicz pozywa TVN za emisję programu „Uwaga”, w którym omówiono kulisy ubiegłorocznego konkursu Miss Generation. Jedna z uczestniczek twierdzi, że doszło do gwałtu.

Nieoczekiwana kariera

Jarosław Jakimowicz ćwierć wieku temu zagrał w filmie Młode wilki, a dwa lata później pojawił się w kontynuacji kinowego hitu, Młode wilki 1/2. Od tamtej pory tuła się po obrzeżach show biznesu, podejmując różne niezrozumiałe i na oko rozpaczliwe decyzje, jak udział w piątej edycji reality show TV4 Big Brother VIP, którą zresztą wygrał czy J&J – czyli Jola i Jarek, w którym wystąpił z Jolą Rutowicz.

Odkąd rządy w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość, Jakimowicz z całych sił próbuje podlizać się politykom tej partii. Szczególną atencją otacza Antoniego Macierewicza, którego poglądy na wszystkie tematy są Jarkowi wyjątkowo bliskie. Kiedy podczas nagrywania programu TVP Info Jedziemy, Jakimowicz zerwał się ze swojego miejsca  i rzucił się na Macierewicza, ściskając go za „pracę dla wolnej Polski” z dziwną ekscytacją, nawet sam Macierewicz wyglądał na zaniepokojonego.

Ale Jarek wiedział, co robi. Sytuacja w studio TVP Info stała się dla bezrobotnego aktora przepustką do sukcesu. Wkrótce potem dołączył do ekipy telewizji publicznej jako prowadzący. Od tamtej pory pod względem gorliwości w głoszeniu poglądów zgodnych z linią partyjną przebija nawet polityków PiS-u.

Niestety, cieniem na jego reputacji położyły się oskarżenia o gwałt, jakiego miał się dopuścić podczas konkursu Miss Generation. To, że Jakimowicz był gościem specjalny konkursu, nie ulega wątpliwości, nawet on sam się tego nie wypiera. Rozbieżności dotyczą natomiast przebiegu wypadków.

Jakimowicz pozywa TVN

Jako pierwszy o zdarzeniu „z udziałem gwiazdy TVP” poinformował dziennikarz śledczy Piotr Krysiak, autor książek, m.in, o prostytucji polskich „celebrytek” w Dubaju. Jak poinformował w Internecie:

Gwiazda publicystyki TVP Info miała zgwałcić uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020. Tak utrzymuje kobieta, która uciekła ze zgrupowania i zgłosiła sprawę policji.

Chociaż nazwisko, ani inicjały domniemanego sprawcy nie padły, Jakimowicz wziął to do siebie i zagroził Krysiakowi pozwem. We wrześniu polska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie „z uwagi na przesłanie wniosku o zagraniczną pomoc prawną”.

Na początku lutego telewizja TVN w programie Uwaga ujawniła kulisy rzekomego gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generation. Miało do niego dojść w styczniu 2020 roku w hotelu w Klimkach pod Łukowem. Jako sprawca został wymieniony „gwiazdor TVP, Jarosław J.”.

Były aktor poinformował w mediach społecznościowych, że 1 marca 2021 roku złożył do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko telewizji TVN. Żąda w nim publikacji oświadczenia, którego treści jednak nie przytoczył.

Jak wyjaśnia Jakimowicz:

1. marca, wraz z moim pełnomocnikiem złożyliśmy pozew sądowy o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN. Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię. By ktoś kłamał na mój temat, pomawiał mnie, niszcząc w ten sposób moje życie a – przede wszystkim – życie moich bliskich. Telewizja TVN realizując reportaż na mój temat nie dołożyła choćby minimum staranności dziennikarskiej. Oparła swoją narrację na pomówieniach, nie weryfikując źródeł informacji.

Źródła: www.fakt.pl, www.wirtualnemedia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować