×

Twój znak zodiaku ujawnia, jaką jesteś lub będziesz mamą. Każdą wyróżnia inna cecha

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jaką jesteś lub będziesz w przyszłości mamą? Nadopiekuńczą? Wymagającą? A może taką, która będzie dla swojego dziecka najlepszą i najwspanialszą przyjaciółką? Jeśli nigdy nad tym nie myślałaś, okazuje się, że odpowiedź na to pytanie pomoże Ci poznać Twój znak zodiaku.

Znak zodiaku a matka

Baran

Luźne podejście do dziecka będzie Ci obce. Sama będziesz wiedzieć, co będzie dla niego najlepsze i to bez względu na to, czy chodzi o karmienie piersią przez kilka godzin czy śpiewanie w samochodzie. Będziesz zachęcała swoje dziecko do próbowania nowych rzeczy i zawsze będziesz je w tym wspierać – bez względu na to, czy wykaże zainteresowanie muzyką, sportem, czytaniem czy sztuką. Chcesz, aby było jak najlepiej wychowane, a w związku z tym będziesz spędzać z nim tyle czasu, ile tylko będziesz mogła.

Byk

Kierujesz się regułami i tego samego wymagasz od dziecka. Będziesz robiła wszystko, aby czuło się bezpiecznie. Chcesz, aby jadło zdrowo, jednak od czasu do czasu nie odmówisz mu słodkości. To jednak nie odbije się na jego stanie zdrowia, bo zapewnisz mu dużo ruchu w przeciwieństwie do dostępu do telefonów, tabletów i komputerów. Dasz dziecku poczucie stabilności i zaszczepisz w nim bycie pracowitym. Zawsze dojdziesz z nim do kompromisu, choć będziesz robiła wszystko, żeby Twoje racje i przekonania zwyciężyły.

Bliźnięta

Choć nie zwierzasz się dziecku, bardzo dobrze Cię rozumie. Bardzo zależy Ci na tym, aby wyszło z tzw. strefy komfortu i wciąż się rozwijało. Nie będziesz unikała trudnych i niewygodnych tematów, ponieważ zależy Ci na tym, aby Twoje dzieci mogły przemyśleć swoje decyzje i wybory. Chcesz również, żeby były niezależne, choć zawsze będziesz służyła pomocą.

Rak

Uwielbiasz uwieczniać wspólne chwile na zdjęciach i filmach. Obserwujesz swoje dzieci i robisz dla nich wszystko. Chętnie wracasz także do ich przeszłości, aby przeanalizować ich życie. Jeśli tylko będą czegoś potrzebowały, oddasz im dosłownie wszystko, bo ich dobro i szczęście jest dla Ciebie najważniejsze. Bycie mamą jest po prostu czymś, o czym od zawsze marzyłaś.

Lew

Dziecko jest dla Ciebie priorytetem. Jesteś z niego bardzo dumna i chcesz, aby zawsze było pewne siebie. Prawdopodobnie masz tendencję do tego, aby zapisywać swojego syna lub córkę na różnego rodzaju aktywności, które niekoniecznie muszą być dla niego lub niej ciekawe. Jeśli natomiast zainteresuje się przynależnością do samorządu studenckiego lub zechce być popularne, zrobisz wszystko, aby mu w tym pomóc.

Panna

Będziesz chciała uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, które mogą mieć jakikolwiek związek z Twoim dzieckiem. Zrobisz wszystko, aby pomóc dziecku w nauce i rozwoju, a także będziesz jego największym fanem i kibicem, co pomoże mu swobodnie się realizować. Będzie także wiedziało, że ma Cię obok, co sprawi, że z uniesioną głową pokona wszelkie przeciwności losu i niepowodzenia.

Waga

Nie chcesz wywierać nacisku na dziecko i stresować nim, bo boisz się, że może być nieszczęśliwe. Wybierasz więc luźne podejście do rodzicielstwa. Taka kolej rzeczy sprawia, że dzieci będą czuły się w Twoim domu bardzo komfortowo. Chętnie przyprowadzą kolegów i koleżanki i będą chciały spędzać w nim każdą wolną chwilę. Zrobisz wszystko, aby stać się dla dziecka zarówno jego rodzicem, jak i najlepszym przyjacielem.

Skorpion

Kobieta zmienną jest. To stwierdzenie sprawdza się idealnie również w przypadku Twojego zachowania w stosunku do dziecka. Nigdy nie jesteś taka sama – w jednej chwili kontrolujesz swoje dziecko, a w kolejnej dajesz mu wolny wybór, co wiąże się z możliwości popełnienia błędów. Wierzysz, że w ten sposób może się uczyć i rozwijać. Z drugiej zaś strony robisz wszystko, aby chronić swoje dziecko. Kiedy nie wiesz, gdzie jest lub co robi, potrafisz popaść w panikę.

Strzelec

Kochasz przygody i to samo zamierzasz zaszczepić w swoim dziecku już od najmłodszych lat. Chciałabyś jeździć z nim dosłownie wszędzie. Chcesz, aby Twoje maleństwo nie bało się nowych miejsc i rzeczy, a wręcz przeciwnie – fascynowało się światem. Zależy Ci także na wykształceniu dziecka, które ma mu pomóc osiągnąć wszystko – w tym również pomóc zwiedzić świat. Bez względu na wszystko chcesz, aby dostrzegało radość w życiu.

Koziorożec

Twoje dziecko będzie wiedziało, że bardzo je kochasz i nikt nie będzie miał ku temu najmniejszych wątpliwości. Nikt nie będzie miał prawa go ukarać oprócz Ciebie, a kiedy będzie trzeba, zawsze staniesz w jego obronie. Chcesz, aby Twoje dziecko miało swoje wartości i było troskliwe wobec osób, na których mu zależy. Będzie również wiedziało, że zawsze może zwrócić się do Ciebie o pomoc, bo to Ty będziesz dawać mu najważniejsze lekcje życia.

Wodnik

Będziesz doskonałym przykładem dla Twojego dziecka i wszystkich innych. Całą swoją energię poświęcisz na rodzicielstwo, sukcesy w pracy i bycie dobrym partnerem. Oczywiście nie zabraknie w tym wszystkim czasu na robienie tego, co naprawdę kochasz. Będziesz chciała, aby Twoje dziecko wiedziała o Tobie dosłownie wszystko. Zabierzesz je w swoje miejsce pracy, żeby wiedziało, czym tak naprawdę się zajmujesz. Potrafisz robić wiele rzeczy na raz, przez co nikt nie poczuje się przez Ciebie zaniedbany, a już na pewno nie Twoje dziecko.

Ryby

Pragniesz, aby Twoje dziecko wyrosło na kreatywną, życzliwą i niezależną osobę. Wszystko wskazuje na to, że nie będziesz zbyt surowa. Nie będziesz miała także bardzo wygórowanych oczekiwań, a co się z tym wiąże zaakceptujesz je takim, jakim jest. Zabawa będzie niezwykle ważna nie tylko dla Twojego maleństwa, ale również dla Ciebie, dlatego nie będziesz chciała, aby Twoje dziecko szybko dorastało. Jesteś bardzo troskliwa i chcesz, żeby Twoje dziecko było takie same wobec innych osób.

A Ty jaki masz znak zodiaku? Koniecznie daj znać, czy opis zgadza się z Twoimi przekonaniami i zachowaniem.

Może Cię zainteresować

zamknij