×

Jak zrobić portal do endu? Rozgryzamy Minecraft!

Gry komputerowe w uznaniu jednych są marnowaniem cennego czasu, inni zaś traktują je bardzo poważnie. Nie brakuje osób, które grając, zarabiają na życie. Choć sztuka ta udaje się niewielu, rzeczywistość pokazuje jednak, że jest to jak najbardziej możliwe. Pomiędzy pasjonatami i zdecydowanymi przeciwnikami grania są osoby, które granie traktują jak wspaniałą rozrywkę, której oddają się od czasu do czasu. Rodzajów gier jest mnóstwo, zaś wybór zależy od wielu czynników. Jeśli lubisz gry przeglądarkowe, z pewnością znasz Minecraft. Choć jest to gra o bardzo prostym wyglądzie, znajduje mnóstwo zwolenników zarówno wśród najmłodszych graczy, jak i dorosłych użytkowników. To doskonały sposób na relaks w wolnej chwili. Grasz w nią i zastanawiasz się, jak zrobić portal do endu? Podpowiadamy – to jest możliwe, a nawet całkiem proste. Sprawdź!

Minecraft – dla dużych i małych

Pamiętasz gry sprzed kilku czy nawet kilkunastu lat? Ich wygląd był tak prosty, że aż śmiało można powiedzieć, że po prostu brzydki. Rozmazane postacie, ogromne piksele, kilka kolorów oraz prosta fabuła. Z biegiem czasu były ulepszane – zabiegi udały się na tyle, iż dziś niemałą trudność sprawia stwierdzenie, czy obraz na monitorze to zdjęcie, czy grafika komputerowa. Współczesne gry dają mnóstwo radości – nie tylko podczas kompletowania misji i wypełniania zadań, ale przede wszystkim cieszą zmysły. Grafika i dźwięk dopracowane są w najmniejszych szczegółach. Jednak sięgając pamięcią do dzieciństwa, większość z nas bez wątpienia przyzna, że czuje ogromny sentyment wobec godzin spędzonych przy prostej, a wręcz prymitywnej grafice starych gier. Ta większość przyzna także, że stare gry miały swoją duszę i charakter nie do podrobienia. Być może to właśnie dlatego Minecraft zaskarbił sobie sympatię tylu użytkowników. W tej grze nic nie jest jasne i standardowe – aby iść do przodu, musisz polegać na swojej intuicji, albo szukać w Internecie podpowiedzi innych graczy, którzy już rozwiązali nurtującą Cię niejasność.

jak zrobić portal do endu

Jak zrobić portal do endu? Instrukcja

Do najczęściej zadawanych pytań należy to, jak zrobić portal do endu. My wiemy i podpowiadamy! Najlepiej stworzyć nowy świat, nazywając go „Portal do endu”. Teraz wybierz tryb kreatywny, a z opcji świata – superpłaski. Za chwilę wygeneruje Ci się nowy teren. Potrzebować będziesz 12 portali kresu, 12 oczu kresu oraz lawę. Teraz stwórz kwadrat mający po 3 klocki, a w środku zrób wykop na 2 kratki. Teraz wlej lawę i postaw oczy kresu. Kiedy postawisz już ostatnie, portal automatycznie się otworzy. Możesz do niego wskoczyć. Następnie rozpocznie się pobieranie terenu i pojawi się świat endu. Budowanie portalu w wersji 1.9 jest nieco inne. W tym przypadku musisz zrobić dziurę 3×3, a także dół o głębokości 3. Zlikwiduj bloki z górnej linii i zastąp je ziemią. Wpisz „portal” i ustaw 3×3, bez rogów. Teraz wybierz oko kresu i oko endera. Ustaw je równo. Po postawieniu ostatniego, portal będzie gotowy i otworzy się automatycznie. Teraz możesz przenieść się już do świata endu!

Może Cię zainteresować

zamknij