×

Jak zrobić życie w Little Alchemy? Sprawdzony sposób

Opowieści o alchemikach i ich wyjątkowych zdolnościach zawsze rozbudzały w Tobie ogromną pasję i marzenia o tym, co nierealne? Jeżeli chciałbyś poczuć choć namiastkę tego stanu, to koniecznie zapoznaj się z tym, co ma do zaoferowania aplikacja z grą Little Alchemy. To za jej pomocą, będziesz w stanie poznać zasady, jakimi rządzi się biologia i fizyka a jednocześnie staniesz się stwórcą ponad 500 różnych elementów (od prostych substancji po skomplikowane twory). A jak zrobić życie w Little Alchemy? Są na to niezawodne sposoby.

Podstawy gry?

Na samym początku, gracz otrzymuje pakiet czterech podstawowych żywiołów – woda, powietrze, ziemia i ogień. Wiadomo, iż to właśnie one odpowiadają ze kreowanie życia na naszej planecie. Znajdują się w tabeli po prawej stronie ekranu. Przenosząc je na lewą stronę i nakładając na siebie kolejne, możesz tworzyć nowe elementy. Grupowanie ich w większe zbiorowiska powoduje, iż możesz sięgać do mocno zaawansowanych elementów końcowych, które nie będzie się już dało wykorzystać do kolejnych eksperymentów alchemicznych. Jeżeli na ekranie brak Ci już miejsca na nowe zestawienia, możesz poszczególne elementy poddać biodegradacji, by oczyścić swoje pole doświadczalne. Odważysz się na stworzenie wyższej formy istnienia?

Jak zrobić życie w Little Alchemy?

Potrzebujesz do niego dwóch składników: energii oraz bagna. Pierwsza z nich powstaje z połączenia powietrza oraz ognia, drugą zaś uzyskasz łącząc błoto i rośliny. Błoto będziesz w stanie utworzyć z zestawienia ze sobą wody i ziemi a rośliny z deszczu i ziemi. Deszcz powstaje z połączenia wody i powietrza. Jak więc widać, wszystkie zjawiska, życie i przedmioty, mają swoje pochodzenie z czterech podstawowych żywiołów, otaczających nas na co dzień.

jak zrobić życie w little alchemy

Edukacja dla młodszych i starszych

Ta stosunkowo prosta, zrozumiała i nieskomplikowana graficznie aplikacja, dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Zapewnia doskonałą zabawę a jednocześnie pozwala nam na uzmysłowienie sobie, jakimi mechanizmami posługuje się natura. To wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla dzieci. Stanowi bowiem doskonały przykład gry edukacyjnej, która wymaga myślenia i kojarzenia faktów a jednocześnie nie dostarcza przemocy czy innych treści, niewskazanych dla maluchów. Niezaprzeczalnym jej atutem jest fakt, iż oferuje możliwość przerwania rozgrywki w dowolnym momencie i bezproblemowego powrotu do jej kontynuacji.
Jej ograniczenie w postaci ilości elementów powoduje, iż jasno wytyczony cel, daje motywację do dalszego odkrywania elementów, składających się na nasz świat.

Podpowiedzi od systemu

Przy każdym uruchomieniu aplikacji, dostaniesz od systemu podpowiedź, dotyczącą sposobu osiągnięcia kolejnych etapów konfiguracyjnych. Śledź je z uwagą i wykorzystuj do własnych eksperymentów. Treść tych podpowiedzi jest losowa i nie dopasowywana do bieżącej sytuacji gry, co motywuje graczy do głębszych poszukiwań i trenowania swoich umiejętności analitycznych. Miałeś ciężki dzień w pracy? Zresetuj swój umysł i daj mu odpocząć, tworząc skomplikowany i pełen zależności świat w Little Alchemy.

Może Cię zainteresować

zamknij