in

Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gier świata. Jej dużą zaletą jest to, że na wirtualnej planszy toczy się prawdziwe życie. Nic dziwnego, że gracze poszukują jak informacji o tym jak zrobić ciasto w Minecraft lub złowić rybę. Poniżej wszyscy wielbiciele tej gry znajdą odpowiedź na jedno z nurtujących ich pytań.

Ciasto w grze

Ciasto to jeden z przedmiotów, dzięki którym można napełnić pasek głodu. Wprowadzono go do gry w wersji Beta 1.2. Co istotne, z jednego ciasta odkroić można 6 kawałków, więc gracz za pomocą tego wyrobu może kilkukrotnie zapełnić głód. Nie można go spożyć gdy pasek głodu jest pełny. Ważne jest to, że w grze nie ma możliwości jedzenia ciasta trzymając go w ręce. Wypiek należy umieścić w specjalnym bloku i dopiero wtedy można go wykorzystać. Oznacza to, że jeśli nie zjemy całego ciasta, a jedynie kawałek będziemy musieli powrócić w to miejsce, by użyć kolejnej porcji. Dlatego gdy wiemy, że na jakimś terenie będziemy toczyć walki warto właśnie tam umieścić swój wyrób. Wówczas szybko uzupełnimy głód bez konieczności szukania przedmiotów w inwentarzu podręcznym. W SMP z jednego ciasta korzystać może kilku graczy. Jedną z wad ciasta jest jego wysokość. Ma ono mniej niż połowę bloku, co oznacza, że nie ma możliwości używania go jako schodów.

jak zrobić ciasto w minecraftUdostępnij

Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Przyrządzenie ciasta w Minecraft nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Do jego przygotowania niezbędnych jest bowiem wiele przedmiotów, a sam czas wyrobu również nie jest najkrótszy. Jednak biorąc pod uwagę to jak przydatne jest np. podczas walk czasem warto się poświęcić. Do ciasta potrzebujemy pszenicy, cukru, mleka i jajka. Po wykorzystaniu mleka pozostają puste wiadra. Ciasto wyrabiamy metodą craftingu, czyli tak jak pozostałe przedmioty w Minecraft. Potrzebujemy do tego pola 3×3. Po umieszczeniu w nim wszystkich elementów powstaje ciasto. Jeśli nie posiadamy pola 3×3 możemy je utworzyć za pomocą stołu warsztatowego. Po kliknięciu na stół prawym przyciskiem myszy pojawi się pole 3×3, na którym będziemy mogli stworzyć ciasto i wiele innych przedmiotów.

A może ciasteczko?

Oprócz ciast w Minecraft można robić również ciastka. Wymagają one mniej produktów i tak jak ciasto odnawiają pasek głodu. Do przyrządzenia ciastek niezbędne będą: kakao i zboże. Jednorazowo powstaje 8 ciastek. Od Farmera możemy kupić 6 sztuk za jednego szmaragda. W wersji 1.3 wprowadzono możliwość hodowania kakao. Wówczas wytwarzanie ciastek stało się opłacalne. Wcześniej produkt ten można było znaleźć w lochach i dżungli. Na dodatek w skrzyni znajdującej się w lochach mieściło się tylko kilka sztuk kakao, przez co graczom po prostu nie opłacało się robić ciastek.

Placek dyniowy

Alternatywą dla ciasta jest placek dyniowy, do którego potrzebujemy: dynię, jajko i cukier. Można go również kupić u farmera. Placek dyniowy w przeciwieństwie do ciasta jest przedmiotem, a nie blokiem. Oznacza to, że można spożywać go w dowolnym miejscu. Jest jednak mniej wydajny energetycznie niż ciasto.

Fotografie: pixabay.com