×

Pomysłowa mama wpadła na genialny pomysł, który odciągnął skutecznie jej córki do komputera

W wychowaniu dzieci ważne jest, aby równoważyć zabawę z nauką. Zmęczona poszukiwaniem odpowiednich rozrywek dla swoich córek mama z Australii zdecydowała się sama zrobić coś, co mogłoby pomóc jej stymulować wyobraźnię córek bez stawiania przed nimi laptopa i włączania bajek. Stworzyła malutkie bajkowe drzwiczki, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność. To także świetny pomysł na pobudzenie interakcji między rodzicami i dziećmi.

Małe drzwiczki, które umieszczasz na ścianie dają szansę nagradzać grzeczne dzieci. Na czym to dokładnie polega? Gdy Twoja pociecha śpi, Ty wieczorem skradasz się do jej pokoju i zostawiasz mały prezent lub liścik. Jest to sposób na to, aby pokazać dzieciom, że warto być grzecznym. Rodzice chwalą sobie bardzo ten sposób i zauważają, że ich skarby zaczęły zmieniać zachowanie.

kreatywna mama (3)

Na pomysł stworzenia magicznych drzwi, przenoszących do innego świata, wpadła mama dwóch córek.

Kobieta miała dość tego, że dzieci spędzają tyle czasu przed telewizorem i ekranem komputera. Nie o to przecież chodzi w dzieciństwie…

kreatywna mama (1)

Chciałam stworzyć coś, co pozwoli im się rozwijać i wspinać na wyżyny kreatywnej zabawy. Dziewczynki są zachwycone tym, że w ich pokoju są bajkowe drzwi, dzięki którym przenoszą się do innego świata. Cieszą się z każdej wiadomości. Niektóre dziewczynki dzięki temu, że ich pokój jest 'magiczny’ chętniej w nim zasypiają i nie potrzebują do tego towarzystwa mamy albo taty!

kreatywna mama (2)

Może Cię zainteresować