×

Jak wygląda ciało idealnej kobiety? Mężczyźni najczęściej spoglądają na jeden typ sylwetki

Jak wygląda idealne ciało kobiety? Podobno nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wzorzec piękna dla każdego może być inny. Podczas gdy część panów uzna za ideał wysokie i szczupłe panie, dla innych najbardziej pociągające mogą być te o krąglejszych kształtach. Okazuje się jednak, że jest taki typ sylwetki, który zdecydowanie najbardziej pociąga płeć męską.

Badanie

Profesor John Speakman przeprowadził badania, podczas których poprosił mężczyzn z 10 różnych krajów świata o to, aby opisali sylwetki kobiet, które podobają im się najbardziej. Następnie mieli uporządkować w odpowiedniej kolejności (od najbardziej do najmniej atrakcyjnych) figury kobiet przedstawionych na zdjęciach.

Wybór mężczyzn

Wybór najczęściej padał na kobiety albo o szerokich biodrach, albo o dużym biuście. Na kolejnym miejscu uplasowały się kobiety o typowo chłopięcej sylwetce, ale także z dużym biustem i szerokimi biodrami. Najmniej pociągające dla panów według przeprowadzonych badań są kobiety z nadwagą.

Badania wykazały, że większość mężczyzn preferuje kobiety, których wskaźnik BMI wynosi 19. Są to panie szczupłe o prawidłowej masie ciała lub z delikatną niedowagą. Należałoby się więc zastanowić, czy mężczyźni oceniają kobiety pod kątem ich atrakcyjności, czy może zdolności reprodukcyjnych zważywszy w tym przypadku chociażby na krąglejsze kształty bioder?

Wyniki badań nie powinny dziwić

Media już od wielu lat propagują wyjątkowo szczupłe sylwetki kobiet, co sprawia, że są one kojarzone z płodnością, a zarazem zdrowiem. Nie bez powodu one są więc najczęściej uznawane przez mężczyzn za ideał piękna.

Otyłość nie jest natomiast powszechnie uznawana za oznakę zdrowia. W podświadomości mężczyzn może kodować się również fakt, że otyłe panie mogą mieć problemy z zajściem w ciążę.

Czasy się zmieniają

O ile kiedyś podobały się kobiety o krąglejszych kształtach, dzisiaj to raczej te najszczuplejsze z BMI poniżej 19 są uważane przez sporą część mężczyzn za ideał.

Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność. To tylko badania, co nie zmienia faktu, że każdy ma swój własny gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ?

Może Cię zainteresować

zamknij