×

Jak wygląda córka Agaty Mróz? Liliana jest podobna do znanej mamy!

Historię jej narodzin śledziła cała Polska, a to za sprawą śmiertelnej choroby jej mamy, zdobywczyni złotych medali na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet w 2003 i 2005. Aż ciężko uwierzyć, że Liliana ma już dziś 14 lat! Jak wygląda córka Agaty Mróz? Czy jest podobna do swojej matki?

Narodziny córki Agaty Mróz

Agata Mróz-Olszewska była utytułowaną siatkarką. 138-krotnie reprezentowała Polskę w latach 2003-2006. Wraz z drużyną zdobyła złote medale na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet w 2003 i 2005 roku. Agata dała się poznać Polakom nie tylko z niezwykłej waleczności w życiu zawodowym, ale również i prywatnym. Dlaczego? Jak wszyscy wiedzą, w tym ostatnim przyszło jej stoczyć największą batalię.

Siatkarka miała 17 lat, gdy wykryto u niej MDS, czyli mielodysplazję szpiku kostnego. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia w 2007 roku musiała zakończyć karierę sportową. W trakcie rutynowych badań kontrolnych, kiedy miała już wyznaczoną datę operacji przeszczepu szpiku kostnego, dowiedziała się, że jest w ciąży. 4 kwietnia 2008 roku na świat przyszła mała Liliana, największe szczęście siatkarki i jej ukochanego.

Kiedy obudziłam się z narkozy, Jacek pokazał mi film, który nagrał po urodzeniu. Kiedy mogłam już usiąść na wózku, wydałam komendę: „Jedziemy!”. W jednej ręce z cewnikiem, w drugiej z drenem. Nieważne. Jedziemy. Kiedy zobaczyłam Lilianę, zaczęłam płakać. Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa. Widzę w niej Jacka. Wykapany tata

– mówiła w wywiadzie dla „VIVA!” Agata Mróz tuż po urodzeniu córeczki.

Śmierć Agaty Mróz

22 maja 2008 roku Agata przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niestety 4 czerwca, a więc równo dwa miesiące po narodzinach Liliany, Agata Mróz zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego. Utytułowana siatkarka miała 26 lat.

Jak wygląda córka Agaty Mróz?

Czym się dziś zajmuje i jak obecnie wygląda 14-letnia Liliana Olszewska. Trzeba przyznać, że wyrosła na śliczną dziewczynę!

Liliana jest aktywna w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na TikToku, gdzie śledzi ją prawie 13 tys. osób. To tam regularnie publikuje różne filmiki, m.in. naśladuje ruchem ust znanych muzyków i tańczy do ich przebojów. Lubi także dzielić się z fanami swoimi przemyśleniami. Po mamie odziedziczyła nie tylko wygląd, ale miłość do siatkówki. Co więcej, zaczęła grać w piłkę siatkową w klubie KS Saska Warszawa. Niektórzy mówią jej nawet, że ma podobne ruchy do mamy i są do siebie podobne. Ona sama natomiast tego podobieństwa nie dostrzega.

W 2021 roku Liliana pojawiła się razem z tatą w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o tym, jakim była dzieckiem.

Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko, bo nie byłam łatwym dzieckiem, (…) jak się nie kłóciliśmy, było dobrze. Byłam ruchliwym dzieckiem i dużo gadałam.

Jak wygląda obecnie córka Agaty Mróz? Jak sama pisze o sobie, „jest wysoką, szczupłą, wysportowaną brunetką o ciemno brązowych oczach z sarkastycznym poczuciem humoru”.

Źródła: viva.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować