×

Jak usunąć robaki z truskawek? Sposób, przez który wiele osób przestało je jeść!

Sezon na truskawki dopiero się rozpoczyna, ale niektórzy nie mogą się już doczekać, by spróbować tych pysznych owoców, kojarzących się z wakacjami i latem. Problem polega na tym, że przy okazji niechcący możemy zjeść „niechcianych lokatorów”, których nie tak łatwo się pozbyć. Jak usunąć robaki z truskawek?

Jak usunąć robaki z truskawek?

Znacie kogoś, kto nie lubi truskawek? My też nie. I chociaż czasami, jak w tym roku, trzeba za nie zapłacić krocie, to i tak nie brakuje klientów gotowych do poświęceń. Kilogram truskawek to wydatek rzędu 21-30 złotych. Jednak na wygórowanej cenie przygody z tym popularnym owocem się nie kończą.

Zazwyczaj myjemy truskawki ciepłą wodą lub moczymy przez chwilę, po czym wyławiamy owoce i ze spokojem przystępujemy do konsumpcji. Ale czy to na pewno wystarczy?

Jak usunąć robaki z truskawek

Pixabay

Te piękne czerwone owoce często skrywają małych intruzów. Ile razy nieświadomie zjedliśmy jednego z nich? Może lepiej nigdy nie poznać odpowiedzi na to pytanie. Jednak świadomość, że razem z dorodną truskawką zjadamy równie dorodnego robaka, może skutecznie zepsuć przyjemność rozkoszowania się tym smakołykiem.

Amerykańska tiktokerka Seleste Radcliffe opublikowała nagranie, gdzie pokazała, w jaki sposób pozbywa się nieproszonych „gości”. Po obejrzeniu go niektórzy internauci doszli do wniosku, że więcej truskawek już nie tkną.

Nagranie, które podbiło sieć

Seleste nalała wody do garnka, po czym wsypała do niego kilka łyżek soli. Następnie zanurzyła w wodzie truskawki. Efekt? Wystarczyła chwila i na powierzchni wody zaczęły pojawiać się małe robaczki, które Seleste mogłaby zjeść, gdyby poprzestała na opłukaniu truskawek wodą.

Krótkie nagranie tiktokerki niespodziewanie stało się hitem sieci. Niektórych internautów skutecznie zniechęciło do jedzenia tych pysznych owoców. Skłoniło też do refleksji nad tym, ile robaków do tej pory nieświadomie zajadaliśmy razem z truskawkami.

Już nigdy więcej nie zjem truskawek

Truskawki były moimi ulubionymi owocami… do teraz

– czytamy w komentarzach.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uspokaja – zjedzenie insektów wraz z truskawkami czy jagodami nie jest szkodliwe dla zdrowia. Niechciani lokatorzy to prawdopodobnie larwy muszki plamoskrzydłej, która składa jaja w dojrzałych owocach. Czujecie się uspokojeni? My nieszczególnie… a zatem warto sobie przypomnieć, że truskawki nie tylko są pyszne, ale też bardzo zdrowe. Chronią przed rakiem, cukrzycą i chorobami serca. Zawarte w nich przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko udaru, a do tego opóźniają procesy starzenia.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij