×

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Poradnik dla nieśmiałych dziewczyn

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Jak dać mu do zrozumienia, że wpadł mi w oko? Wiele dziewczyn i kobiet zadaje sobie te pytania, gdy na horyzoncie pojawia się obiekt westchnień. „Podobasz mi się” – to takie trzy proste słowa, ale wbrew pozorom bardzo trudno je wypowiedzieć. Boimy się ośmieszenia, odrzucenia, tego, że mężczyzna nie odwzajemni naszych uczuć. W dodatku nie chcemy wyjść na ostatnią desperatkę, w końcu to my powinnyśmy być zdobywane. Co robić w takiej sytuacji? Już podpowiadamy.

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba?

Oto 5 sposobów na to, żeby zrobić to tak, by potem nie żałować…

1. Zadbaj o swój wygląd

Choć można się na tę oczywistość oburzać, faceci są wzrokowcami. Jednak nie chodzi o to, żebyś na siłę starała się upodobnić do znanej influencerki, aktorki, czy piosenkarki, albo spisała swoje szanse na straty, ponieważ nie przypominasz modelki, którą ON podziwia.

Bądź sobą, ale postaraj się być najlepszą wersją siebie. Nie chodzi o to, żeby obiekt twoich westchnień spojrzał na Ciebie i niczym w komedii romantycznej, od razu się zakochał. Zadbaj o swój wygląd, a wtedy Ty poczujesz się pewniej i skupisz się na tym, żeby dobrze się bawić i miło spędzać czas, zamiast rozważać, czy Twoja fryzura wygląda odpowiednio.

2. Komunikacja niewerbalna – zadbaj o przekaz między wierszami

Są badania naukowe, które wykazują, że sposób flirtowania ma większe znaczenie, niż wygląd. Faktycznie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaka siła tkwi w naszej mowie ciała, za pomocą której komunikujemy nawet wtedy, gdy nie chcemy tego robić. Komunikujemy nieświadomie i bez używania słów. I nad tym warto zapanować, by umiejętnie okazać chłopakowi zainteresowanie.

Jak pokazać chłopakowi, że mi się podoba? Wszystkie szkoły uwodzenia skupiają się nad tym, jak flirtować wzrokiem. Warto jednak pamiętać, że nie zależy nam przecież na osiągnięciu groteskowego, teatralnego efektu. Trzepotanie rzęsami, zalotne spojrzenia, mogą sprawić, że chłopak będzie postrzegał nas jako głupiutką, a nie zalotną.

Pamiętaj jednak, że w spojrzeniu tkwi wielka siła. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Łatwo w nich odczytać czyjeś zainteresowanie. Spojrzenie ma niezwykłą moc, ale liczą się również drobne gesty, uśmiech, przelotny dotyk, czy sposób chodzenia. Wszystko to ma znaczenie!

3. Nie narzucaj się, ale wzbudź zainteresowanie

Niektóre dziewczyny mylą pewność siebie z nachalnością. Jest grono mężczyzn, którzy lubią, gdy płeć przeciwna wychodzi z inicjatywą i lubią być adorowani. Ale z tym bardzo łatwo przesadzić i wpaść w pułapkę.

Jeśli chcesz wzbudzić zainteresowanie chłopaka, postaraj się poznać jego pasje, ale przede wszystkim, sama bądź dziewczyną z pasją. Jeśli zależy Ci na stworzeniu wartościowej relacji, powinna się ona opierać o solidne fundamenty. Nikt z nas nie zainteresuje się na dłużej osobą, której nic nie interesuje, i która nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

To prawda, że wzajemne zainteresowanie wyraża się tym, czy obie strony potrafią słuchać i zapamiętują to, o czym mówi się podczas rozmowy. Ale pamiętaj, że w tej kwestii łatwo przesadzić. Jeśli zauroczona chłopakiem postanowisz prześledzić całą jego przeszłość w mediach społecznościowych, przejrzysz zdjęcia od podstawówki, dane w wyszukiwarce, a potem skrzętnie wykorzystasz zdobyte informacje, na pewno zdołasz go sobą przerazić, ale czy go sobą zainteresujesz?

Pamiętaj, że można się narzucać nie tylko zachowaniem. Strój, który nie pozostawia żadnych niedopowiedzeń, na pewno przyciągnie jego uwagę. Tylko, czy o takie zainteresowanie Ci chodziło…?

4. Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? Niemal wprost!

Na szczęście minęły już czasy, w których dziewczynie nie wypada wychodzić z inicjatywą, czy mówić szczerze o swoich uczuciach. Nie musisz czekać, aż przyjedzie książę na białym koniu! Sama zdecyduj, kto ma być tym księciem. A jeśli uważasz, że go znalazłaś, nie odbieraj sobie szansy biernością i czekaniem na jego ruch. Bo może inna kobieta będzie miała więcej odwagi… Jak dać chłopakowi do zrozumienia, że mi się podoba?

Nie bój się zasugerować, że obiekt Twoich westchnień po prostu wpadł Ci w oko. I nie oczekuj, że on się domyśli. Bo na to możesz czekać w nieskończoność…

Napisz, zainicjuj spotkanie, postaraj się poznać jego przyjaciół lub zbliżyć do niego w inny sposób. Inicjatywa nie oznacza kompromitacji i nachalności.

5. Okazuj emocje

Skoro już o księciu mowa… pozbądź się z głowy schematów rodem z baśni i komedii romantycznych. Żyli długo i szczęśliwie? Tak, ale tylko wtedy, gdy postarasz się zbudować zdrową relację.

Ile razy słyszałaś, że masz grać niedostępną? Ile razy koleżanki dawały Ci mnóstwo „cennych” rad? Tak naprawdę, istnieje tylko jedna, dobra rada – bądź sobą. Wcale nie musisz „grać”, ani bardziej niedostępnej, ani tajemniczej, ani wyzwolonej… Okazuj emocje, mów o uczuciach. Pozwól sobie na odrobinę tajemnicy i nie odkrywaj od razu wszystkich kart, ale zamiast gierek, postaw po prostu na szczerość.

Pozwól się polubić taką, jaką jesteś.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować