×

Jak poznać, że się komuś podobasz? Można to dostrzec łatwiej niż myślisz

Jak poznać, że się komuś podobasz? To pytanie bez wątpienia zadają sobie miliony kobiet na całym świecie. Niezależnie od wieku, każdy chciałby mieć pewność, że pociąga płeć przeciwną. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby skutecznie to sprawdzić!

Gesty, które wyrażają wszystko

Początki znajomości zwykle nie są łatwe. Wiąże się z tym bowiem spory stres. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przez jakiś czas obserwują się wzajemnie, próbując ustalić jakie zamiary ma druga strona. Niektórzy, poszukując odpowiedzi na to pytanie, zagłębiają się w lekturę horoskopu. Inni zdają się na wiedzę ekspertów, którzy dzięki znajomości mowy ciała potrafią wysnuć zaskakujące wnioski.

Specjaliści uważają, że istnieją pewne dyskretne gesty za pomocą, których można określić czy płeć przeciwna jest nami zainteresowana. Co ciekawe, większość z nich jest wykonywana całkowicie nieświadomie. Według dr Susan Marchant-Haycox, psycholog i ekspertki od związków z Londynu powinniśmy więcej uwagi przykładać do drobnych gestów, które wykonują nasi rozmówcy. To właśnie dzięki nim będziemy w stanie odkryć jakie intencje mają ludzie, którzy nas otaczają.

jak poznać że się komuś podobasz
Facebook

Jak poznać, że się komuś podobasz?

Zdaniem specjalistów zainteresowanie mężczyzny można rozpoznać m.in. po rozszerzonych źrenicach. Ekspertka tłumaczy, że ma to związek z zainteresowaniem seksualnym.

Rozszerzenie źrenic to dobry znak rozpoznawczy przyciągania seksualnego.

Tego czynnika nie jesteśmy w stanie samodzielnie kontrolować, dlatego jest bardzo wiarygodny. Należy jednak pamiętać, że rozszerzone źrenice mogą być także efektem spożycia alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Innym istotnym sygnałem jest częste uśmiechanie się. W opinii dr Susan Marchant-Haycox sposób, w jaki rozmawia potencjalny kochanek znacząco różni się od zwykłej rozmowy z przyjacielem. Osoba, której się podobamy bardziej docenia nasze żarty i wręcz promienieje spędzając z nami czas.

Ponadto mężczyzna zainteresowany kobietą dąży do fizycznej bliskości z nią. Jeśli jesteś dla niego pociągająca, to na pewno będzie chciał być blisko ciebie, także w wymiarze fizycznym. Może to oznaczać próby przelotnego dotyku bądź ukradkowych zbliżeń. Bardzo łatwo można to dostrzec analizując mowę ciała.

jak poznać że się komuś podobasz 4
Freepik

Na co zwracać uwagę?

Mężczyzna, który jest Tobą zainteresowany może podświadomie Cię naśladować. Według dr Marchant-Haycox jest to niezwykle ważny sygnał.

Im bardziej dana osoba uważa cię za atrakcyjną, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie odzwierciedlać twoją mowę ciała.

Przykładowo, w chwili, w której wstajesz i opierasz się o ścianę, może przyjąć identyczną pozę. Bardzo ciekawym objawem zainteresowania jest także nieświadome dostrajanie tonu głosu. Mówiąc do kogoś, kto nas pociąga, człowiek zazwyczaj ścisza głos. Dr Marchant-Haycox wyjaśnia:

Zmniejszą ton swojego głosu, ponieważ czują, że brzmi wtedy bardziej atrakcyjnie.

Dzięki tym kilku cechom zachowania można z łatwością wykryć, czego oczekuje od nas druga strona. Mężczyźni zainteresowani kobietą, nie są w stanie przestać z nią rozmawiać. Chcą opowiadać dosłownie o wszystkim, ponieważ to daje im poczucie naturalnej bliskości.

jak poznać że się komuś podobasz 5
Freepik

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Facebook, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij