×

Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Prezydent chętnie dzieli się życiem prywatnym

Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Super Express jakiś czas temu poinformował, że były kandydat na prezydenta kraju od 11 lat mieszka z rodziną w czteropokojowym mieszkaniu na warszawskim osiedlu Kabaty. Mieszkanie Trzaskowskich to prawdziwa mekka dla bibliofila. Prezydent stolicy zgromadził imponującą kolekcję książek i płyt.

Oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego

Jako prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski jest zobowiązany, aby każdego roku ujawniać swoje zarobki. W maju ubiegłego roku Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe, z którego wynikało, że posiada 48 tys. zł oraz 4,1 tys. euro oszczędności. Jednak główną częścią majątku Trzaskowskich jest, a właściwie są, ich mieszkania.

Małżeństwo wspólnie posiada mieszkanie na Kabatach o powierzchni 103,5 metrów kwadratowych (łączna powierzchnia lokalu to 126,22 m kw.), a także mieszkanie o powierzchni 79 metrów kwadratowych (otrzymane w spadku po rodzicach).

Odkąd Rafał Trzaskowski zdecydował, że będzie startował w wyborach prezydenckich, razem z żoną chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Małgorzata Trzaskowska, która też założyła konto na Instagramie, dzieli się m.in. zdjęciami z domowych pieleszy. W ten sposób pokazuje się z „ludzkiej strony”.

Jak mieszka Rafał Trzaskowski?

W rozmowie z Super Expressem Małgorzata Trzaskowska zdradziła:

Mamy cztery pokoje, ale jak u większości kuchnia jest sercem domu.

Trzaskowska dodała również:

Jeśli nie spotykamy się z przyjaciółmi, to czytamy i słuchamy muzyki, ale staramy się też jak najczęściej spędzać wolny czas aktywnie na łonie przyrody.

Miłość do książek i muzyki doskonale widać na zdjęciach, którymi podzieliła się żona Trzaskowskiego. Widać na nich, że para zgromadziła niezwykłą biblioteczkę (prezydent stolicy przyznał na Facebooku, że ma ponad 10 tysięcy książek), jak i pokaźną kolekcję płyt muzycznych, które wypełniają pokój dosłownie pod sufit.

Na zdjęciach widać, że mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach. Biel dominuje również w kuchni.

W pozostałych pokojach z białymi ścianami kontrastują jednak meble w mocnych kolorach – zielony fotel, niebieska sofa.

W mieszkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć honorowego miejsca dla psa Bąbla, którego Trzaskowscy traktują jak członka rodziny.

Jak Wam się podoba mieszkanie prezydenta Warszawy?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij