×

Rafał Trzaskowski złożył oświadczenie majątkowe. Jaki majątek posiada z żoną?

Oświadczenie majątkowe Trzaskowskiego i jego żony. Prezydent Warszawy chce uczciwości i przejrzystości w działaniach polityków, aby społeczeństwo mogło mieć do nich zaufanie.

Publiczna presja

Na wtorkowej konferencji prasowej Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski poinformował, że wraz z żoną złoży oświadczenie majątkowe. Chce w ten sposób zdobyć zaufanie społeczeństwa:

Uczciwości i przejrzystość w działaniu polityków są podstawą zaufania do państwa polskiego. Jeżeli wszyscy oczekujemy, że państwo ma być obdarzane przez obywateli szacunkiem, musimy to zaufanie budować. Składam dzisiaj wraz z żoną oświadczenie, w którym pokazuję cały mój majątek. Mam nadzieję, że presja publiczna na tych, którzy używali wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego majątku nie pokazać, będzie wzrastała.

Kandydat na prezydenta domaga się zmian, które zwiększą przejrzystość w życiu publicznym polityków. Zwrócił się także do Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, by też złożyli swoje oświadczenia majątkowe:

Nie ma nic złego w tym, że premier i minister są osobami bardzo majętnymi. Po prostu chcielibyśmy jako opinia publiczna mieć w tym pełną przejrzystość. Dzisiaj się spotykam z marszałkiem Senatu, żeby przedstawić projekt ustawy o jawności w życiu publicznym.

– powiedział Trzaskowski.

Oświadczenie majątkowe Trzaskowskiego

Onet jako pierwszy opublikował oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego. Wynika z niego, że w ubiegłym roku zarobił 152 tys. zł. Za wykłady na Collegium Civitas uzyskał 46 tys. złotych przychodu. Dzięki prawom autorskim z ZAIKS-u zainkasował blisko 18. tys zł, ze Związku Artystów Wykonawców „STOART” – ok. 2,5 tys. zł. Najmniejszy przychód prezydent Warszawy uzyskał z Polskiego Radia – tylko 45 zł. Wynajem mieszkania przez Trzaskowskiego był dochodowy, albowiem to 50 tys. zł zarobku.

W kwestii posiadanego majątku państwo Trzaskowscy podali:

  • Oszczędności w wysokości 48 tys. zł i 4,1 tys. euro.,
  • Małżeństwo porusza się samochodem marki Volvo XC70 z 2011 roku,
  • Meble zaklasyfikowane jako antyki. Spadek po matce Rafała Trzaskowskiego,
  • Małżeństwo wspólnie posiada mieszkanie o powierzchni 103,5 metrów kwadratowych (łączna powierzchnia lokalu to 126,22 m kw.). Jego wartość oszacowano na 930 tys. zł. Obecnie jest obciążone hipoteką, ale zostało już spłacone w całości. Obecnie właściciele oczekują na wykreślenie z tej listy,
  • Mieszkanie o powierzchni 79 metrów kwadratowych. Otrzymane w spadku po rodzicach,
  • Żona Trzaskowskiego jest współwłaścicielką działki o wartości około 70 tys. zł.,
  • Ma też umowę dożywocia dotyczącą 38-metrowej kawalerki, wartej ok. 350 tys. zł.
Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować